Sevinçleriniz Üzüntüye Dönüşmesin!

Samsun Valiliği, konvoylarda vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye atan, gürültü kirliliğine neden olan ve toplumun huzurunu kaçıran sürücülere cezai işlem uygulandığını hatırlattı.

Sevinçleriniz Üzüntüye Dönüşmesin! ABONE OL

Samsun Valiliği yaz aylarının gelmesiyle birlikte sürücülere önemli uyarılarda bulundu.  Kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulanacağı hatırlatılırken şu ifadelere yer verildi; Düğün, nişan, sünnet, asker uğurlaması ve spor müsabakaları sonrasında vatandaşlarımız tarafından araçlarla konvoy oluşturarak kutlama yapmak alışkanlık haline getirilmiştir.

         Kendisi için en önemli günün o gün olduğu düşüncesi ile yasak olan, insanların can ve sağlığını tehdit eden, diğer vatandaşlarımızın rutin hayatlarında huzur ortamını bozacak her türlü davranışın kendilerine serbest olduğunu düşünen ve insanların en mutlu ve özel gününde kendisini idare etmesi gerektiği kanaatinde olan vatandaşlarımız sonucunun nereye varacağını düşünmeksizin hareket etmektedirler.

         Birçok defa olumsuz olayların yaşandığı, ölüm olayları ile neticelenen davranışlar sonunda pişman olmanın giden canları geri getirmeyeceği, yaz ayının gelmesiyle artması muhtemel düğün, nişan ve benzeri kutlamalarda konvoylar oluşturularak ve konvoy içerisinde drift yaparak trafik akışının tehlikeye düşürülmesi gibi olayların rutinin dışında trafik yoğunluğu oluşturacağı ve bunun yanında gürültü kirliliğinin de artacağı değerlendirilmektedir.

         Trafik haftasını kutladığımız şu günlerde vatandaşlarımızın mutlu günlerini huzurlu ve güven içerisinde geçirmelerini en doğal hak olduğunun bilinci ile hayatın doğal akışını olumsuz yönde etkilememelerinin önemi vaz geçilmezdir.

         Yapılan kutlamalarda başkalarının hak ve hürriyetleri ile huzur, sükûnu ve istirahatinin de göz önünde bulundurulduğunda toplum olarak daha barışçıl ve iyimser bir hava oluşacağı aşikardır. Ayrıca konvoylar yaparak vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmanın, gürültü kirliliğine neden olarak toplumun huzurunu kaçırmanın adli ve idari suç olduğu ve bu eylemin cezai müeyyide kapsamında sonuç doğuracağı unutulmamalıdır."

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4