banner341

Sigara içmenin yasak olduğu yeni yerler belirlendi

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu artan koronavirüs vakalarının ardından yeni kararlar aldı. Alınan karara göre Samsun'da sigara içme yasağının kapsamı genişletildi. İşte sigara içmenin yasak olduğu yeni yerler.

Sigara içmenin yasak olduğu yeni yerler belirlendi ABONE OL

Sigara içme yasağı getirilen caddelere ek olarak İlkadım ilçesi Bankalar Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Mecidiye Çarşısı’da eklendi

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karara göre Samsun'da sigara içmenin yasak olduğu cadde, sokak ve meydanlar şu şekilde oldu;

-Atakum Lozan Caddesi

-Atakum Anafartalar Caddesi

- Atakum Gaffar Okan Caddesi

-Atakum Alpaslan Bulvarı

- Atakum Adnan Menderes Bulvarı

-Canik Gençlik Caddesi

- Canik Cengiz Topel Caddesi

-Canik Kuzey Yıldızı 100. Yıl Bulvarı

- Canik Hasköy Üsküp Caddesi

-İlkadım Cumhuriyet Meydanı

- İlkadım Saathane Meydanı

- İlkadım Gazi Caddesi

- İlkadım İstiklal Caddesi

- İlkadım Fatih Sultan Mehmet Caddesi

- Tekkeköy Şeyh Üddin Caddesi

- Tekkeköy Hacı Ali Ekinci Bulvarı

SON EKLENEN CADDELER;

- İlkadım Bankalar Caddesi

- İlkadım Cumhuriyet Caddesi

-İlkadım Mecidiye Çarşısı

SİGARA İÇMENİN YASAK OLDUĞU YERLER NERELER?

Bakanlık tarafından tüm valiliklere gönderilen "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgeyle yarından itibaren tüm illerde, vatandaşların yoğun bulunduğu, valilik ve kaymakamlıklarca duyurulan cadde ve sokaklar ile özellikle trafiğe kapalı olan bölgeler, ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlara sigara içme yasağı getirildi.

Genelgede, Kovid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

SİGARA İÇMENİN CEZASI NE KADAR?

Yasaklı olarak belirlenen alanlarda sigara içmenin cezası “Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Muhalefet” suçuna istinaden 900 TL idari para cezası olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4