banner341

'Sokağa Çıkma Yasağı 4 Gün Olacak mı?' Bilim Kurulu Üyesine Soruldu

"Sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu?" sorusu canlı yayında Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü'ye soruldu.

'Sokağa Çıkma Yasağı 4 Gün Olacak mı?' Bilim Kurulu Üyesine Soruldu ABONE OL

Konuk olduğu programda "Sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu?" sorusunun yöneltildiği Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü, "Alınan sonuçlara bağlı. Salı günkü toplantıda gündeme gelebilir" ifadesini kulandı.

Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Para Gündem' programına konuk olan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü'ye "Sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu?" sorusu yöneltildi.

Prof. Özlü, 23-24-25-26 Nisan'ı kapsayan dört günlük sokağa çıkma yasağı ilan edileceğiyle ilgili soruya, "23 Nisan konusu Bilim Kurulu'nda ayrıca görüşülmedi ama bizim önerimiz bu kısıtlamalarının sürdürebildiği kadar yapılması yönünde. İdari kararlar bizi aşıyor. Salı günkü toplantıda bu gündeme gelebilir. Bu alınan sonuçlara bağlı. Seyir sıralamasındaki gidişe bağlı. Vatandaşın uyumuna bağlı. Şu anda yorumlamak zor" yanıtını verdi.   

Salgın Henüz Kontrol Altına Alınmadı
Koronavirüsle mücadelede çok hassas ve kırılgan noktada olduğumuzu belirten Özlü, "Salgını kontrol altın almış değiliz. Vaka sayımız artıyor. Kayıplarımız artıyor. İnişe geçirmemiz lazım. Bu tedbirleri sürdürmemiz lazım. Toplulumuzun gevşememesi, rehavete kapılmaması lazım" şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4