Süt Çiftliklerine Ari İşletme Sertifikası Veriliyor

Bafra İlçesi Sürmeli Mahallesinde faaliyet gösteren Birlik Tarım işletmesi Hastalıktan Ari İşletmeler İçin Sağlık Sertifikası aldı.

Süt Çiftliklerine Ari İşletme Sertifikası Veriliyor ABONE OL

Ari İşletme Sertifikası İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı tarafından şirket yetkililerine teslim edildi. İl Müdürü Nail Kırmacı, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut Güler ile işletmeyi ziyaret etti.

Sertifika tesliminde ilimizdeki ari işletmelerin çoğalmasından duyduğu memnuniyeti belirten İl Müdürü Kırmacı; "2017 yılında ilimizde süt üreticilerine yaklaşık 1 milyon TL destekleme ödendi.  AB standartlarında süt üreten çiftliklerde hayvan sağlığı, hayvan refahı ve veteriner halk sağlığı yönünden kontroller yapılarak kaliteli süt üretiminin gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Bakanlığımız tarafından Hastalıktan Ari İşletme ve Onaylı Çiftlik Sertifikası alan işletmelere hayvan başına 530 TL destekleme ödemesi yapılmaktadır. Aynı zamanda Çiğ Sütün Arzına Dair Tebliğ kapsamında tüketiciye arz edilecek olan çiğ sütün bu işletmelerde üretilmesi şartı bulunmaktadır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4