Tekkeköy Belediyesi hayır çarşısı açıldı

Tekkeköy Belediyesi tarafından ilçedeki ihtiyaç sahiplerine giyim, ayakkabı, kırtasiye, mefruşat, mobilya, halı ve benzeri yardım ve hizmetlerde bulunmak amacıyla kurulan hayır çarşısının açılışı yapıldı.

Tekkeköy Belediyesi hayır çarşısı açıldı ABONE OL

Açılışa Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Belediye meclis üyeleri, hayırseverler, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçemizde yardım alanında 365 gün devamlı hizmet verecek bir hayır kuruluşunun açılışını gerçekleştiriyoruz diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Burada açılışını yaptığımız hayır çarşımızda çoğunlukla yeni sıfır ürünler bulunuyor. Bu anlamda diğer hayır çarşılarından farklı bir yapı oluşturuyor. Özellikle hayırsever sanayici ve iş adamlarımızın vermiş olduğu yardımlar bizim en büyük destekçimiz. Bugün aramızda buranın açılmasında ve içerisindeki eşyaların teminin sağlanması ve bağışlanmasını yapan çok değerli hayırsever sanayici ve işadamımız bulunuyor. Onlara tekrar tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

Biz her alanda on iki ay sürekli yardımlarımızı sürdürüyoruz. Sadece ramazanlarda veya özel günlerde yardım yapan bir belediye değiliz. İlçemizde tespit etmiş olduğumuz geçim sıkıntısı çeken muhtaç vatandaşlarımıza evlerinin onarılması, erzak, kömür gibi yardımları düzenli olarak sürekli yapıyoruz. Şimdide bu hayır çarşısı ile hayırseverlerimizin, bizlerin, iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın verdiği giyim, ayakkabı, ev eşyası gibi malzemeleri muhtaç vatandaşlarımızla buluşturacağımız bir mekanı bugün hizmete açmış bulunuyoruz. Hayır çarşımızdaki eşyaların çoğu hiç kullanılmamış sıfır ürünlerden oluşuyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız hayır çarşımıza gelerek buradan istedikleri malzemeleri tedarik ediyorlar. Yani veren el alan eli görmüyor. Yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız ise 444 51 55 numaralı telefonu aradıklarında ekiplerimiz evlerinden vermek istedikleri malzemeleri tutanak karşılığın alıyorlar ve burada ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyoruz’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4