banner341

Tekkeköy Kavşağı ile Petrol Ofisi arasındaki viyadük köprüsünün temeli atıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togan, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Tekkeköy Kavşağı ile Örnek Sanayi Sitesi arasındaki 3.240 kilometrelik Farklı Seviyeli Kavşak Köprüsü’nün temelini attı.

Tekkeköy Kavşağı ile Petrol Ofisi arasındaki viyadük köprüsünün temeli atıldı ABONE OL

Törende Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ın açılış konuşmasının ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun’dan Çarşamba’ya kadar olan bu yol şuanda günde 60-65 bin araç taşıyor. Gelecekte bu daha da artacak. Gelecekte bunun oluşturacağı yeni talepleri ortaya koymak üzere bakanlığımız seri bir şekilde karar aldılar. Başta Sayın Bakanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.
 


Türkiye’nin dünyanın sekizinci, Avrupa’nın da altıncı yüksek hızlı trenine sahip ülke konumunda olduğunu ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise yaptığı konuşmasında; “Artık ülkemizin her yerini hızlı trenlerle buluşturuyoruz. Elbette ki Samsun’u da buluşturuyoruz. Mevcut Samsun-Sivas yolunu iyileştirip, standardını yükseltiyoruz. Ancak Samsun hızlı treni bekliyor. Biz hızlı tren ile ilgili proje süreçlerimizi başlattık. Samsun-Çarşamba Havalimanı’nın onarılma ihtiyacı var. Sözleşmesine göre Samsun Havalimanı 360 gün kapanacak. Ancak biz gerek bakanlarımızla, gerek milletvekillerimizle, gerekse valimizle aylardır bu konuda kafa yoruyoruz. Amacımız Samsun'un bundan en az etkilenecek bir çözüme kavuşturmaktır. Havalimanını Mart ayında kapatmadan önce yapılabilecek her şeyi yapacağız. Uçakların inişine engel olmadan yapabileceğimiz her şeyi yapacağız ki bu da sözleşmede 1 yıl olarak öngörülüyor. Biz Havalimanı pistini 3 ayda onarıp, Samsun’a gelen ve Samsunluların hizmetine sunacağız. Bu da yine tekrarlıyorum böylesi bir onarım bu kadar kısa sürede ilk defa Samsun'da gerçekleşecek. Samsun’u hak ettiği yere getirmek için çalışıyoruz. Samsun’a 14 yılda ulaştırma alanında 3.5 milyar TL’lik yatırım yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Temelini atacağımız bu hizmetin Samsun'a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


 Konuşmaların ardından proje bedeli 180 milyon TL olan Samsun-Çarşamba Devlet Yolu’ndaki Petrol Ofisi Farklı Seviyeli Kavşak Köprüsü, Örnek Sanayi Farklı Seviyeli Kavşak Köprüsü, Kirazlık Köprüsü, Toplayıcı Yolları, Tekkeköy Farklı Seviyeli Kavşak Köprüsü ve Bağlantı Yolları yapım işinin temelini attı.
 
Temel atmadan önce 08 Ağustos 2018 yılında bitirilmesi planlanan Samsun-Çarşamba Devlet Yolu Farklı Seviyeli Kavşak Köprüsü’nün süresini kısaltmak için yüklenici firma ile pazarlık yapan Bakan Arslan,  süreyi Samsun’da yapılacak olan Olimpiyatlar nedeniyle 01 Temmuz 2017 tarihinde yetiştirmenin sözünü aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4