Tekkeköy'de rekor kan bagışı yapıldı

Kızılay Orta Karadeniz Bölge Müdürlüğü çalışma sahasındaki il ve ilçelerde, bir günde alınan kan bağışı sayısı bölgede seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen kırıldı. Yeni rekor: 449!

Tekkeköy'de rekor kan bagışı yapıldı ABONE OL

Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Tekkeköy Kaymakamlığı ve Tekkeköy Belediyesi işbirliğiyle bir kan bağışı kampanyası düzenlendi.

'Tekkeköy Kan Veriyor; Rekora Koşuyor' adıyla kampanyayı Tekkeköy Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni aynı zamanda da madalyalı kan bağışçısı Mevlüt Yamaç ve Fen Teknoloji Öğretmeni Ramazan Karaca organize etti.

Tekkeköy halkının yoğun bir şekilde katılım sağladığı kampanya, 15 Ocak 2018 Pazartesi Günü okulun spor salonunda gerçekleşti. Dokuz saat boyunca aralıksız tam kadro çalışarak kan bağışlarını kabul eden Kızılay ekipleri günün sonunda yeni rekoru müjdeledi. Daha önce 411 ile Ayvacık İlçesinde olan bağış rekoru Tekkeköy İlçesine geçmiş oldu. Kampanyayla ilgili İlçe MEM Ahmet Yalçınkaya tarafından şu açıklama yapıldı:

' Kış aylarında Kızılay'ın kan stoklarının düşüş gösterdiği ve kan ihtiyacının arttığı düşünüldüğünde gerçekleştirdiğimiz çalışmanın ne kadar önemli olduğu ortadadır. Toplanan kanlar, yüzlerce hastaya umut olacak, yüzlerce hasta yakınını mutlu edecektir. Kan bağışı sürekliliği olması gereken bir davranıştır. Umarız bu kampanyaya katılan gönüllü velilerimiz Kızılay'ın birer kan gönüllüsü olarak bağışlarına devam ederler ve umarız eğitim kurumları olarak belli bir misyonu olan bizler, bu tür sosyal sorumluluk projelerinde, bilimsel sanatsal ve sportif faaliyetlerde tatlı bir rekabetle yarışmaya devam ederiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.'

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 07:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4