banner341

TEKNOFEST 2022 Samsun'da yapılacak

Türkiye'nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’ in gelecek yıl milli mücadele şehri Samsun’da düzenleneceği açıklandı.

TEKNOFEST 2022 Samsun'da yapılacak ABONE OL

Türkiye'nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’ in gelecek yıl milli mücadele şehri Samsun’da düzenleneceği açıklandı. 

Türkiye'nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’ in gelecek yıl milli mücadele şehri Samsun’da düzenleneceği açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimiz için büyük müjde. Valiliğimiz, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, milletvekillerimiz, üniversitelerimizle hep birlikte inşallah örnek bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Herkesi TEKNOFEST ışığının heyecanına ortak olmaya çağırıyoruz” dedi.
Toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmemiz konusunda farkındalık oluşturulmasının hedeflendiği festival kapsamında yarışmalar, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen bilimsel etkinlikler ve söyleşiler gibi birçok faaliyet gerçekleştirilecek. İlki 2018 yılında İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST’ i her yıl yüzbinlerce kişi ziyaret ediyor. 2019 yılındaki yarışmalara 81 il ve 122 ülkeden 1 milyon 720 bin ziyaretçi katılarak hem kendi hem de Dünya rekorunu kırmıştı. TEKNOFEST geçen yıl ilk kez İstanbul dışında Gaziantep’ de düzenlenmişti. Bu yıl İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan festivale de yine yüzbinlerce kişi katıldı. 

DÜNYA’NIN EN BÜYÜK TEKNOLOJİ FESTİVALİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 ) yürütücülüğünde; milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Dünya’nın en büyük teknoloji festivalinin 5’ncisinin 2022 yılında Samsun’da yapılacağının açıklandı.

MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ : TEKNOLOJİ ATEŞİ SAMSUN'DA YANACAK

Açıklamanın ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Milli üretimlerimizle, gençlerimizle ve sahip olduğumuz imkan ve kabiliyetlerimizle gurur duyduğumuz Teknoloji ateşi #TEKNOFEST, 2022'de Samsun'da yanacak.
Ülkemize, ilimize ve bizleri her alanda gururlandıran, istikbâlimizin teminatı ve mimarları gençlerimize hayırlı olsun. 
Uzayın, havacılığın, inovasyonun merkezi teknoloji festivali #TEKNOFEST'in ilimizde düzenlenecek olmasını sağlayan, bu güzel gururu bizlere yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Sayın Bakanlarımıza ve paydaş kuruluşlara teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4