Temiz Bir İlkadım İçin Çöp Poşeti Uygulamasına Esnaf'tan Destek

İlkadım Belediyesi’nin eylül aylarında başlattığı ''Temiz Bir İlkadım İçin El Ele'' sloganıyla hayat bulan ''Çöp Poşet'' uygulaması sayesinde ilçede semt pazarları sonrasında çöp toplamak kolaylaştı.

Temiz Bir İlkadım İçin Çöp Poşeti Uygulamasına Esnaf'tan Destek

İlkadım  Belediyesi tarafında başlatılan ve Pazar esnafının büyük ilgi gösterdiği çöp poşeti uygulaması için vatandaşlar ve esnaf İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a teşekkür etti. Proje kapsamında İlkadım ilçesindeki tüm pazarlarda sabah saatlerinde esnaflara çöp poşeti dağıtılarak gün sonunda ortaya çıkan meyve ve sebze artıklarını poşetlerinin içerisine koyup tezgah açtıkları yere bırakması sağlanıyor.

“Uymayanlar Cezalandırılacak”

Uygulamaya en çok sokağında semt pazarı kurulan vatandaşların sevindiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,''Eylül  ayında başlattığımız uygulamamızı sorunsuz olarak devam ettirmekte kararlıyız.

Semt pazarları sonrasında sokaklar adeta şehir çöplüğüne dönüşüyor ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz saatlerce sokak sokak gezerek atıkları toplamak için uğraşıyorlardı. Bugüne kadar hem pazar esnafımızın uygulamaya alışması hem de iyi niyetimizden dolayı çöplerini poşet içerisinde bırakmayanlara cezai işlem uygulamamıştık.

Ancak bundan sonra zabıta ekiplerimizin kontrolünde cezai işlem uygulayacağız. Çöplerin bu şekilde toplanmasına en çok sokaklarında semt pazarı kurulan vatandaşlar sevindi. Pazar sonrası sokaklarda kötü görüntüler oluşmuyor. İlkadım  hepimizin, ilçemizi daha temiz, daha düzenli hale getirmek için tüm birimlerimiz ile gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344