banner208

Terme pazarcı esnafında heyecan

Samsun'un Terme ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Kapalı Pazar Yeri'nde esnaf yerleri, düzenlenen kura ile belirlendi.

Terme pazarcı esnafında heyecan

Terme'de belediye tarafından yaptırılan Kapalı Pazar Yeri'ni kullanacak esnaf, düzenlenen kura çekimiyle belirlendi. Başkan Şenol Kul, pazarcı esnafına 'dernekleşin' çağrısında bulundu.

Terme Kapalı Pazar Yerinde gerçekleştirilen kura çekimine Belediye Başkanı Şenol Kul, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Hayrettin Akkuş ve Recep Ertan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Barış Aktepe, Zabıta Müdürü Mesut Şahin ve pazarcı esnafı katıldı. Toplam 167 tezgah yeri 75 pazarcı esnafına dağıtıldı.

BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

Terme Belediyesi Zabıta Müdürü Mesut Şahin, "Termemize hayırlı olsun. Değerli Başkanıma huzurunuzda çok teşekkür ederim" derken Belediye Başkanı Şenol Kul ise, "Uzun uğraşlar sonucunda nihayet bugünlere geldik. Kapalı Pazar Yeri'nin tamamlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi'nin de büyük desteklerini gördük. Onlara da teşekkür borçluyuz" diye konuştu.

'BİRLEŞİN, DERNEK KURUN'

Pazarcı esnafının bir çatı altında olması gerektiğine dikkat çeken Şenol Kul, "Sizden ricam, bir pazarcılar esnafı derneği kurmanız. Böylelikle sorunlarınıza birlikte sahip çıkarsınız. Bizler sizlerin sorunlarına çözüm yolu ararken bu birlikteliğinizden güç alalım. Tüm müşterilerinizin çok rahat bir şekilde alış veriş yapacakları bir yeriniz oldu. Hepinize hayırlı olsun" dedi.

 

Terme Kapalı Pazar Yeri'nin 9 Mayıs Pazartesi günü resmi açılışı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4