Terme’ye 650 bin liralık sathi kaplama aracı

Terme Belediyesi, altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere kombi tipi sathi kaplama aracı aldı.

Terme’ye 650 bin liralık sathi kaplama aracı ABONE OL

Terme Belediyesi, sorumluluk alanlarında bulunan mahallelerde daha hızlı, etkili yol bakım ve onarımı hizmeti sunmak için 1 adet kombine sathi asfalt kaplama aracı satın aldı. Yaklaşık 650 bin lira değerindeki araç, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayacak.
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, belediye meclis üyeleri Özkan Ceylan, Salih Kul ve AK Parti Terme eski ilçe yönetim kurulu üyesi Yaşar Kumcu ile birlikte Ankara’daki fabrikasında hizmete sunulacak aracı inceleyerek yetkililerden aracın özellikleri hakkında bilgiler aldı.


GÜNDE 5 KM SATHİ KAPLAMA 
Yeni asfalt kombine aracının, belediyenin araç filosunu güçlendirdiğini belirten Başkan Kul, “Bu araç yeni teknoloji ve yeni üretilen bir araçtır. Yaptığımız araştırmalar bizi bu araca yönlendirdi. Az maliyetle daha çok asfalt yaparak köylerden mahalleye dönüşen merkezlerimizin yollarını yapacağız. Ayrıca şehir merkezinde doğalgaz ve alt yapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarımızın düzenlenmesinde kullanacağız. Vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için bütçemizin imkanları çerçevesinde teknolojik araçları bünyemize katmaya devam edeceğiz” dedi.


TEMMUZ SONU HİZMETE ALINACAK
Yeni aracın satın alma işlemlerinin temmuz sonu ile tamamlanarak ağustos ayı başında hizmete gireceğini de sözlerine ekleyen Kul, “Söz verdiğimiz gibi modern yollarıyla örnek alınacak bir Terme inşa etmek için çalışıyoruz. Termemizde yol sorun olmaktan çıkacak. “ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun gülyüz
Harun gülyüz - 2 yıl Önce

Basarilarin devami dileği ile baskanim yolunuz acik olsun

SIRADAKİ HABER

banner4