Terör Olayları Karadenizi’de Vurdu

Son günlerde artarak devam eden terör olayları yurt dışında tedirginliğe sebep olmaya başlayınca tur operatörlerinden iptaller gelmeye başladı.

Terör Olayları Karadenizi’de Vurdu ABONE OL

Konu hakkında açıklama yapan KATİD Başkanı Murat Toktaş ”Son bir aydır artarak devam eden terör olayları ve can kayıpları yurt dışında tedirginliğe sebep olmaya başladı. Yurt dışındaki operatörlere gelen iptallerin artması sonucu bölgemize organizasyon yapan birçok yabancı acente ve tur operatörleri son 1 haftadır yoğun bir şekilde iptal mailleri gönderiyorlar” dedi.

 

Bu durumun 2016 yılını da etkiyeceğini vurgulayan KATİD Murat Toktaş “ Son yıllarda büyük bir ivme kazanan Kapadokya başlayıp Amasya, Samsun, Trabzon dan Van a devam eden yurt dışı kültür turlarının tamamına yakını iptal edilmiş durumda. Eylül, Ekim aylarında yüksek doluluğu yakalayan otellerimiz şuan iptaller karşısında zor durumda kaldı.” Diyen Murat Toktaş bu iptallerin Fransa, Polonya, Almanya, İsviçre, Yunanistan gibi birçok ülkeyi kapsadığını ve yeni açılan Uzakdoğu pazarını da etkilediğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 06:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4