Tok: Her bir köşesi özel olacak

İlkadım Belediyesi tarafından yapımına başlanan Selçuklu mimarisine uygun Cami ve Külliye inşaatında incelemelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Yapımına başladığımız Selçuklu mimarisine uygun Cami ve Külliyemizin her bir köşesi özel ve örnek olacak" dedi.

Tok: Her bir köşesi özel olacak

 İlkadım Belediyesi tarafından Baruthane Mahallesinde yapımına  başlanan Selçuklu mimarisine uygun  1400 kişilik cami ve külliye çalışmaları hızla devam ediyor. Temel hafriyat çalışmaları tamamlanan alanda incelemelerde bulunan Başkan Tok projenin gelişimi hakkında çalışanlara detaylı bilgi verdi. Tamamen ahşap ve kesme taşlardan oluşacak deniz manzaralı muhteşem bir külliye olacak olan proje İlkadım’da ilerleyen aylarda yükselmeye başlayacak.

 

DENİZ MANZARALI KÜLLİYE

 

Selçuklu mimarisine uygun olarak yapılacak cami ve külliyenin her noktasının özel ve örnek olacağını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,“ İlkadım Belediyesi olarak Baruthane Mahallemizde yapımına başladığımız Selçuklu mimarisine uygun 1400 kişilik cami ve külliye projemizin çalışmaları hızla devam ediyor. Cami ve külliyemizin yapılacak olan alanda temel kazı çalışmaları hafriyat çalışmaları tamamlandı. Deniz manzaralı muhteşem bir külliye olacak olan projemiz ilerleyen aylarda ilçemizde yükselmeye başlayacak. Allah’ın izini ile Samsun’a muhteşem bir eser daha kazandıracağız. Ahşap ve kesme taşlardan oluşacak deniz manzaralı muhteşem Cami ve Külliyemizin her bir köşesi özel ve örnek olacak. Modern ve ferah konferans salonları, hanım kardeşlerimiz için ayrı abdest  ve ibadet yerleri, otopark olacak. Şimdiden  İlkadım İlçemize Samsunumuza, bölgemize hayırlı uğurlu olsun ” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4