Tokat kadın kooperatifleri tanıtım gerçekleştirildi

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı “Kurduğumuz Tokat Kadın Kooperatifleri vasıtasıyla, Tokat’ımızın güzel ve organik ürünlerini Türkiye piyasası ile tanıştırarak Türk tüketicisine ulaştıracağız” dedi.

Tokat kadın kooperatifleri tanıtım gerçekleştirildi

Emirseyit Beldesinde bağ alanında düzenlenen etkinlikte Kadın Kooperatifleri tanıtımını gerçekleştiren Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta ilk kurulan kadın kooperatifi başkan ve üyeleri ile birlikte yaptığı tanıtımda “Tokat’ın ilk kadın kooperatifi üretime başladı. Tokat merkez olmak üzere bütün ilçelerde toplam 14 kadın kooperatifi kuruldu. Buradaki amacımız kadınlarımızın aklından, zekasından, yetenek ve yetilerinden faydalanmak. Onların üretici güçlerinden yararlanarak Tokat’ımızın güzel ürünlerini, özellikle de kadınlarımızın ürettiği organik ürünlerimizi Türkiye piyasası ile tanıştırmak ve Türk tüketicisine ulaştırmak. Türkiye’ye örnek olacak bir proje oldu. Şu anda biz kadınlarımızın üretim yapacağı yerleri de ayarladık. Finansal problemleri de hallettik. Eylül ayında dijital platformlarda, elektronik ticaret anlamında satışa başlayacaklar. Hepsinden güzeli ve önemlisi kooperatiflerimiz kadınlarımızdan oluşuyor” dedi.

‘5 YILDA 5 BİN,  10 YILDA 10 BİN KADIN İŞLETMECİYE ULAŞMAK HEDEFİMİZ’
Şu anda 250 girişimci kadın ile başlayan projede hedefin 5 yılda 5 bin,  10 yılda 10 bin kadın işletmeciye ulaşmak olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bütün kadınlarımız çok kıymetli, becerikli ve yetenekli. Kadının aklından, yeteneklerinden, yetilerinden faydalanmayan bir toplum,  vücudunun yarısı felç olmuş bir insan gibidir. Kadınlarımız okuyorlar, yazıyorlar, çalışıyorlar ve üretiyorlar. Kadınlarımızın üretici gücünden daha çok yararlanacağımız için dünya ülkeleri ile daha çok rekabet edebileceğiz.  Kadının gücü bir anlamda Tokat’ın gücü demek. Kadının gücü bir anlamda Türkiye’nin gücü ve enerjisi demek. Buna inanıyoruz biz. Sanayide, teknolojide, üretimde, tarımda kadınlarımızın enerjisinden, gücünden her yerde ve her zaman daha çok yararlanacağız. Bu yüzden projeyi daha çok anlamlı ve önemli buluyorum. Kadınlarımıza destek vermekten büyük mutluluk duyuyorum. Bizim amacımız sizlerin işlerini kolaylaştırmak. Kadınlarımızı yüreklendirmek ve onları cesaretlendirmek. Bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Sizlerin önü çok açık. İnşallah eylül ayında bütün kooperatiflerimiz üretime geçecek. Tokat Kadın Kooperatifleri Tokat’ımıza, Tokatlı kadınlarımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Sizlere inanıyoruz güveniyoruz. Sizlere destek vermekten büyük onur, mutluluk ve gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kadın kooperatif üyeleri de desteğinden ve yüreklendirmesinden duyduklarımı memnuniyet belirterek Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür ettiler.Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, daire amirleri ile kadın girişimciler katıldı.  
Köksal ÖNER

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344