banner341

Trabzon'da kentsel dönüşüm çalışmaları

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tabakhane Vadisi'nin yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla Karadeniz'in en modern yaşam alanı haline geleceğini bildirdi.

 Trabzon'da kentsel dönüşüm çalışmaları ABONE OL

Başkan Gümrükçüoğlu, Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, bölgedeki çalışmalara çok yönlü olarak devam ettiklerini kaydetti.

Kentsel dönüşüme tabi tutulan alanın, Hacıkasım mevkisindeki bir kısmını TOKİ'den satın aldıklarını aktaran Gümrükçüoğlu, "Satın aldığımız bu alanda Trabzon Öğretmenevi ve Cudibey Ortaokulunu inşa ediyoruz. Yapım çalışmalarına devam ettiğimiz okul ve öğretmenevinin tamamlanmasının ardından tarihi Karagöz Meydanını yeniden Trabzon'umuza kazandırmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Gümrükçüoğlu, rekreasyon ihalesinin de 27 Şubat'ta gerçekleştirileceğini işaret ederek, "Tabakhane Vadisi'nin kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını tamamladığımız Pazarkapı Kavşağı ile Yavuz Selim Bulvarı arasındaki kısmın rekreasyon yapım ihalesi daha önce de açıkladığımız gibi TOKİ tarafından 27 Şubat'ta gerçekleştirilecektir. Burası için muhteşem bir proje hazırlanmış olup, ihale sürecinin sonuçlanmasının ardından yapım çalışmalarına ivedilikle başlanılacaktır." diye görüş bildirdi.

Alanda bulunan Kadınlar Pazarının da yenileceğine dikkat çeken Gümrükçüoğlu, bölgede trafik akışkanlığının da en üst düzeyde sağlanacağını kaydetti.

Gümrükçüoğlu, yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Tabakhane Vadisi'nde yıllar önce başladığımız ve son aşamalarına geldiğimiz çalışmalarımızın tamamlanmasıyla bir zamanların gece kondu alanı, Karadeniz’in en modern yaşam alanı haline gelecektir. Tüm bu imkanları şehrimizin emrine sunan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, bakanlarımıza, milletvekillerimize, TOKİ Başkanımız ve Karayolları Genel Müdürümüze şehrimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4