Trafik Cezası erken ödeme indirimi ve Trafik Cezası Affı

Trafik cezası erken ödeme indirimi ve trafik cezalarına af konusu 2015 yılının son dönemlerinde iyice dillendirilmeye başlandı.

Trafik Cezası erken ödeme indirimi ve Trafik Cezası Affı ABONE OL


Trafik cezası erken ödeme indirimi ve trafik cezalarına af konusu 2015 yılının son dönemlerinde iyice dillendirilmeye başlandı. Ceza veya vergi ödemesini geciktirenler, 31 Ekim 2015’e kadar vergi dairelerine başvurarak trafik cezaları için belirlenmiş olan af doğrultusunda işleme tabi tutulacaklar. Trafik Cezası Erken ödeme indirimleri bu kapsam dışında tutulacak.

Hurda Araç için herhangi bir teşvik yapılacak mı?

Hurda araç teşviki ile ilgili son dönemlerde çok fazla şey söyleniyordu. MTV ve trafik cezası faiz indirimi ile birlikte çıkması hedeflenen hurda araç teşvikinden şuanda bir ayrıntı yok. Eğer 15 yaştan büyük bir araca sahipseniz bu konuda size önerebileceğimiz en önemli konu bekleyin ve hurda araç teşviki ile birlikte çok uygun fiyatlarda yeni araçlara sahip olun.

Yeni düzenlemeler ile birlikte 2015 yılının son çeyreğinde trafik cezası faiz hakkı uygulamasına geçilebilecek. Faiz affı ile birlikte araç sahiplerinin ceza faizleri aylık yüzde 5 olarak değil, TÜFE ve ÜFE üzerinden hesaplanacak.

Trafik cezası ve MTV faiz affı ile ilgili bilgilere baktığımız zaman 15 ile 25 yıllık araçların yararlanma olasılığından bahsediliyor. Ayrıntıların netleşmesi ile birlikte bizler de size daha net bilgiler vereceğiz. Düzenleme yasalaşırsa araçların 31 Aralık 2015 tarihine kadar hurdaya çıkartılması, kayıt ve tescil sildirme işlemlerinin yapılması son bulacak. . Böylece söz konusu araçların gecikmiş MTV  borcu, gecikme zammı, gecikme faizi gibi borçları siliniyor. Bunun yanında 28 Şubat 2009’a kadar plakaya yazılmış olan trafik cezaları da affedilmiş olacak.

Kaynak: Trafik Cezam Ne Kadar?

 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2015, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4