banner433

Tüketici Mahkemelerindeki Uzun Bekleme Süreleri Sona Eriyor

TBMM Adalet Komisyonu'nda ikinci yargı paketi kabul edildi. Yeni paketle birlikte, tüketici uyuşmazlıklarının da arabulucuk metodu ile çözüm bulabilecek. Bu da Mahkemelerin iş yükünü azaltacak.

Tüketici Mahkemelerindeki Uzun Bekleme Süreleri Sona Eriyor

Meclis salgın uzunca bir süre kapalı kalmış, dün itibariyle yeniden çalışmaya başlamıştı. Yüksek bir tempoyla çalışan mecliste, ikinci yargı paketi adalet komisyonunada kabul edildi. Bu pakette tüketici uyuşmazlıklarının da arabuluculuk kapsamına alınması düzenlemesi var.

Teklif Ak Parti vekilleri tarafından hazırlandı. Bu teklifin, tüketicilerin arasındaki uyuşmazlıkların arabuluculuk yoluyla çözümü düzenlemesini getirerek, mahkemelerin iş yükünü hafifletmesi bekleniyor. Bu sayede hem davalar daha hızlı sonuçlanacak, hem de mahkeme süreleri kısalacak. Yeni pakette mahkemede elektronik ortamda duruşma yapılmasına da olanak sağlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344