banner341

Tüm Duruşmalar Ertelendi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adalet sisteminde koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni kararları açıkladı.

ABONE OL

Bakan Gül, cezaevlerinde çalışan personellerin belirlenen süreler boyunca evlerine gönderilmeyeceğini ve 30 Nisan'a kadar tüm duruşmaların ve acil olmayan tüm işlerin ertelendiğini açıkladı. 

Bakan Gül açıklamalrında şunları söyledi;
BARINMA YERLERİNDE İZOLASYON
"Kurumlarda görev alan tüm personel, evlerine gönderilmeyerek izole edilen barınma yerlerinde kalacaklardır. Kamuya ait yerlerden de yararlanılması hususu değerlendirilmektedir. Kurumsal olarak alt yapıyı hazırlamış durumdayız.Bir diğer gelişme de telefon görüşmesinde, görüntülü görüşme imkanını sağlamak adına çalışmanın başlamasıdır. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle mevzuat altyapısı tamamlanmaktadır.Böylece sadece görüntülü görüşme değil, mektup, kantin, doktor gibi pek çok işlem daha çabuk görülecektir.

"30 NİSAN'A KADAR BÜTÜN DURUŞMALAR ERTELENDİ"
Bir diğer konu da her gün yüz binlerce insanın giriş çıkış yaptığı adliyelerde ve icra dairelerindeki insan sirkülasyonunu durdurmaktır. Yasa çıkar çıkmaz HSK bir çalışma yaptı. Tutuklu ve acil işler, yürütmenin durdurulması ve acele işler haricinde tüm duruşmalar ertelenecek. 30 Nisan'a kadar duruşmalar ve acil olmayan tüm işler ertelenmiştir.Avukat arkadaşlarımıza 6 Nisan itibariyle CMK alacaklarına yönelik tüm ödemeler başsavcılıklara ulaştırılacaktır.

"ADALETLE ARAMIZA MESAFE KOYMAYACAĞIZ"
"Bir mağduriyeti olan vatandaşlarımız için adaletin kapısı kapatılmamıştır. Adaletin izolasyonu olmaz. Sosyal mesafeyi koruyacağız ama adaletle aramıza mesafe koymayacağız. Bu sıra dışı süreci fırsata çevirmek isteyenlerin karşısında hukuk vardır, olmaya da devam etmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4