banner438

Türk Kızılay'dan Kan Bağışına Davet

Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram 28 ve 29.05. 2020 tarihleri arasında Asarcık düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasına ilçe halkını davet etti.

Türk Kızılay'dan Kan Bağışına Davet

Perşembe ve Cuma günü ilçede düzenlenecek olan kan kapayası için başta Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram olmak üzere heyete yer alan Türk Kızılay Asarcık Koordinatörü Mustafa Gonca ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner ile birlikte sırasıyla ilçe Müftüsü, Emniyet Amiri,jandarma komutanı, Millî Eğitim Müdürlüğü,  Devlet Hastanesi, Toplum Sağılığı Merkezi ve diğer kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra sivil toplum örgütlerin de destek istediler.

‘KAN HER ZAMAN İHTİYAÇ’
Yapılan ziyaret ve düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Asarcık Kaymakamı Hasan Günaydın, “Tüm dünyada corona virüs nedeniyle yaşanan bu sıkıntılı süreçte kan bekleyen hastalar için ilçemizdeki gönüllü kişilerden kan bağışı kabul edilecek. Nazik ziyaretlerinden dolayı Türk Kızılay yetkililerine teşekkür ederim. Kızılay yetkililerimizden öğrendiğimize göre ilçemiz kan bağışı konusunda duyarlılığı yüksek ilçelerden birisiymiş. Bu durum bizleri memnun etti. Kan kaynağı sadece insan olan hayati bir sıvı. Türk Kızılay yetkililerimiz coronavirüse yönelik tüm tedbirleri alarak ve sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uyarak kan bağışı kan bağışına ilçe kaymakamı olarak deştiğimizi vereceğiz. Bizler de yarın bir gün kendi yakınımıza da lazım olur düşüncesi ile kan bağışı yapmalıyız. Düzenlenecek kampanyaya tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz”şeklinde konustu.

‘BU DÖNEMDE KAN BAĞIŞI ÖNEMLİ’
Kan bağışı konusunda Türk Kızılay’ına sürekli destekte bulunduklarını belirten Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılavuz “İlçemizde kan bağışı kampanyaları sürekli düzenlenmektedir. Bu kampanyalara belediye olarak yoğun destek vermekteyiz. Kan bağışı kutsal ve milli bir vazife. Kan bağışlayarak hayatlar kurtuluyor. Şu an yaşadığımız sıkıntılı süreçte de kanın önemi daha da artıyor. Bizler belediye olarak Kızılay’ımız da kendi ekiplerine yönelik her türlü önlemi almış olarak kampanya gerçekleşecek. Bu derece önemli çalışmada Kızılay yetkililerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Asarcık halkımızın yoğun katılım yapacağından şüphem yok” diye konuştu.
Köksal ÖNER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344