Türk Kızılayı Çarşamba Şube Başkanlığı'nda Uğur Gökçe dönemi

Türk Kızılayı Çarşamba Şube Başkanlığı'na Uğur Gökçe seçildi. Başkan Gökçe, ''Görev süremizde temel prensiplerimizden taviz vermeden, memleketimizin toplumsal dayanışmasının artırılması için çalışacağız'' dedi.

Türk Kızılayı Çarşamba Şube Başkanlığı'nda Uğur Gökçe dönemi

Türk Kızılayı Çarşamba Şube Başkanlığı olağan genel kurulu şube binasında üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Genel kurulda yapılan seçime tek liste ile giren Uğur Gökçe, üyelerin tamamının desteğini alarak başkan seçildi.

Seçimin ardından bir değerlendirme yapan Türk Kızılayı Çarşamba Şube Başkanı Uğur Gökçe, ''Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunmaktadır. Tamamen 'insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik' gibi temel kavramlarla kurulan ve çalışmalarına devam eden Türk Kızılayının Çarşamba Şube Başkanlığı'nın, yapılan genel kurulunda üyelerimizin teveccühü ile tarafıma tevdi edilmesinden duyduğum onuru ve gururu sizlerle paylaşmak istiyorum. Çarşamba Kızılay olarak görev yapacağımız üç yıl içerisinde temel prensiplerimizden taviz vermeden, memleketimizin toplumsal dayanışmasının artırılması için üstün gayret sarf edeceğiz.

Çarşamba’mızda tüm sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla istişare ederek Kızılay ile birlikte yapılabilecek tüm projeleri hayata geçirmek istemekteyiz. İlçemizdeki herkesin Kızılay’ın varlığını hissedeceği, gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla ve bizim can damarımız olan gönüllülerimizle her an sahada bize ihtiyacı olan herkesin yanında olmak en büyük hedefimiz. Son olarak Peygamber Efendimiz (SAV)’in “birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” nasihatiyle tüm hemşerilerimizi Kızılayımıza sahip çıkmaya, birlikte çok daha güzel hizmetler yapabilmek adına şubemize davet ediyoruz. Türk Kızılay Çarşamba Şubesinde üstün gayret ve özveri ile çalışmalar yapan ve şubemizi adından söz ettirir bir duruma getiren İsmail Aslan hocamıza ve yönetim kurulu üyelerine yapmış oldukları tüm hizmetler adına şükranlarımı arz ediyorum. Bu süreçte bizi cesaretlendiren, bize güvenen ve desteklerini bizlerden esirgemeyen kıymetli başkanlarımıza, dostlarımıza, abilerimize, kardeşlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Görev dağılımı yapılan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu

Başkan: Uğur Gökçe

Başkan Yardımcısı: Mustafa Ülker

Genel Sekreter: Yahya Torun

Sayman: M.Akif Çıplak

Üyesi: Havagül Yıldız

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344