TÜYAP Samsun 5. Tarım Fuarı üreticiye umut oldu

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, 25-29 Eylül tarihleri arasında 5. kez gerçekleştirecekleri, Tarım Fuarı’nın Samsun ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirterek, yerli ve yabancı büyük firmaları ağırlayacaklarını söyledi.

TÜYAP Samsun 5. Tarım Fuarı üreticiye umut oldu

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, 25-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecekleri TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı hakkında bilgi verdi. Fuarda yerli ve yabancı büyük firmaları ağırlayacaklarını kaydeden Çamaş, her geçen yıl daha da büyüdüklerini kaydetti. 

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN FİRMALAR GELİYOR

Samsun Tarım Fuarı’nın bölgenin en kapsamlı fuarı olduğunu söyleyen Çamaş, “Her geçen yıl fuarcılık konusunda büyüme kaydediyoruz. Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz. Samsun Tarım Fuarı, bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline gelmiştir. Fuarımıza bu sene Adana’dan, Balıkesir’den, Sakarya’dan, Diyarbakır’dan katılımcı firmalar geliyor. Bu firmaların geliyor olması fuarımızın güçlendiğini, büyüdüğünü ve kuvvetlendiğini gösterir” dedi.
İHRACATA İVME KAZANDIRACAK

Yurt dışından 60’a yakın yabancı delegasyonun fuarı ziyaret edeceğini ifade eden Çamaş, “Samsun Tarım Fuarı bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Yurt dışında 60’a yakın yabancı delegasyon fuarımızı ziyaret edecek. Yabancı ziyaretçilerimiz üretici firmalarımız ile iş bağlantıları yapıp görüşmeler gerçekleştirecek. Bu görüşmeler, bölgemiz ekonomisine katkısı oldukça fazla olacak. Alıcı ve satıcıyı birleştirdiğimiz tarım fuarımız sayesinde gerçekleşecek ihracat Samsun ve bölge ekonomisinde pozitif ivme sağlayacaktır” diye konuştu.

KURUMLARLA KOORDİNELİ HAREKET ETTİK

Samsun’un bereketli topraklara sahip olduğunu sözlerine ekleyen Çamaş, “Samsun, bereketli ve potansiyeli yüksek bir havzaya sahip. Samsun’da Türkiye ortalama ortalamalısının üzerinde bir tarım gerçekleştiriliyor. Böylesine bereketli topraklarda gerçekleştirdiğimiz fuarımıza, çiftçilerin gelmesi konusunda tüm kurum ve kuruluşlara koordineli olarak beraber hareket ettik. Gerçekleştireceğimiz fuarda, çiftçilerimize daha iyi tarım nasıl yapılır? Daha iyi hasat nasıl yapılır? Konularında yardımcı olacağız. Biçerdöverlerden traktörlere, su ve sulama teknolojileri, gübreleme teknolojileri, sera ve seracılık, hayvan ve hayvancılık teknolojileri gibi birçok alanda, geniş bir kapsamda bir fuar gerçekleştireceğiz. Tarımla ilgilenen herkesi fuarımıza bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4