banner341

Ulaşımı Yasaklanan 31 Kente, Sınırlarından Dolayı 5 İl Daha Eklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan giriş çıkışın yasaklandığı açıklanan iller listesine yasak büyükşehirlerin çevrelediği 5 il de dahil oldu.

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkışların yasaklandığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan giriş çıkışın yasaklandığı açıklanan iller listesine yasak büyükşehirlerin çevrelediği 5 il de dahil oldu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler genişletildi. Alınan yeni kararları kamuoyuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Erdoğan, 30 büyükşehir ile akciğer hastalıklarının yoğun olarak görüldüğü Zonguldak'a giriş çıkışların 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında "Bu gece itibarıyla 30 büyükşehir ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi, belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Bu şehirlerimize gıda, ilaç ve temizlik malzemesi gibi zorunlu ihtiyaç malzemeleri nakli ile İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen sektörlerin lojistik araçları dışında giriş çıkış yapılamayacaktır" ifadelerini kullandı.

Yasak getirilen 31 şehirden giriş yapılan 5 il daha listeye kendiliğinden eklendi. İşte yasak getirilen büyükşehirlerin çevrelediği 5 il:

Yalova, Karaman, Osmaniye, Kilis ve Adıyaman.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4