banner341

Uluslararası Öğrenciler Boş Zamanlarını El Sanatlarını Öğrenerek Geçiriyorlar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kız Öğrenci Yurdu’nda konaklayan uluslararası öğrenciler ders dışı boş zamanlarını örgü örmeyi öğrenerek geçiriyorlar.

Uluslararası Öğrenciler Boş Zamanlarını El Sanatlarını Öğrenerek Geçiriyorlar ABONE OL

OMÜ ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan kursta eğitmenlik yapan Derya Aydın verilen kurs hakkında şunları söyledi:“Erasmus, Mevlana ve Farabi programları aracılığıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesine gelen uluslararası öğrenciler Üniversitenin Kız Yurdu’nda konaklıyorlar. Bu öğrencilerin ders dışı boş zamanlarını değerlendirmeleri için yurt içerisinde, akşamları ve hafta sonları örgü dokuma kursu veriyoruz. Talep olduğunda da ebru sanatı, kâğıt rölyef, ahşap boyama, tezhip, minyatür gibi sanatlarımızdan öğrencilere kurs açılması programımızda var.”

Örücülüğü tanıyıp öğrenmelerinin uluslararası öğrenciler için yararlı olduğunu düşündüğünü kaydeden Aydın “Kurs esnasında uluslararası öğrenciler hem farklı kültürlerin kaynaşmasına vesile olurken hem de örgü örmeyi öğreniyorlar. Öğrenciler ördükleri şapka, atkı, yelek, eldiven, çorap ve kazakları gibi materyalleri de düzenleyecekleri sergi ile tanıtmak istiyorlar.”diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4