Ürün ve El Sanatları Fuarı Samsun'da açıldı

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Genel Müdürlüğü İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen Ürün ve El Sanatları Fuarı Samsun Cumhuriyet Meydanında açıldı.

Ürün ve El Sanatları Fuarı Samsun'da açıldı

Cezaevinde kalan hükümlü ve tutuklular tarafından yapılan ürün ve el sanatlarının sergilendiği Ürün ve El Sanatları Fuarı'nın açılışına Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Bilal Uçar, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Erhan Usta, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altuner, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan V. Sg. Alb. Tayfun Paşaoğlu, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Daire Başkanı Murat Atan, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, ilçe belediye başkanları,  kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz açılış töreninde bir konuşma yaparak, ‘Ürün ve El Sanatları Fuarı’ hakkında katılımcılara bilgi verdi.


 
Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Bilal Uçar törende yaptığı konuşmasında, ”Bizler görmesek de duvarların arkasında bir hayat var. Devlet suç işleyen birinin cezasını mutlaka verir ve infaz eder. O insanlarda bizim insanımız. İşyurtları Kurumumuz; amacına uygun bir şekilde ceza evine düşen suçluları ıslah ederek topluma faydalı bireyler haline getiren önemli bir merkez haline geldi. Bizler önceden cezaevlerine düşen insanların kibrit çöpünden gemi yaparak zaman geçirdiğini biliyorduk.

Ama bu fuarı gezenler buradaki ürünlerin mahkûmlar tarafından üretildiklerini görünce ne kadar büyük bir işin başarıldığını görecekler. Ben buradan adalet sistemimizde cezaevinden çıkan insanların toplum içerisine karıştığında korkulan değil toplumda aranan bir eleman olması konusunda büyük bir işi başardığımızı söylemek istiyorum. İşyurtlarında meslek sahibi olan insanlar toplumdaki ara eleman ihtiyacına da katkı sağlıyor.” dedi.


Konuşmalarının ardından ‘Ürün ve El Sanatları Fuarı’nın açılışı Valimiz Sayın Osman Kaymak, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.


   Açılışın ardından, protokol üyeleri gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürünün sergilendiği stantları gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4