Vali Dağlı'dan Basın Bayramı mesajı - Samsun Haber

Samsun Valisi  Zülkif Dağlı, "Basın özgürlüğü, demokrasilerde çok seslilik ilkesinin işletilmesi adına çok önemli bir olgudur" dedi

Vali Dağlı'dan Basın Bayramı mesajı - Samsun Haber ABONE OL

Vali Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Gelişmiş demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olan, çağdaş dünyanın en temel insan hakları arasında sayılan ve toplumun geniş kesimlerini etkileyebilme gücüne sahip bulunan basın; şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumunda, farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde önemli bir göreve sahiptir. Türk basınında demokrasi ve hürriyet yolunda önemli bir adım atılarak sansürün kaldırılmasının miladı olarak kutlanan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı, demokratik hayatın ve özgür basının önemli bir kilometre taşıdır. Basın özgürlüğü, demokrasilerde çok seslilik ilkesinin işletilmesi adına çok önemli bir olgudur. Bu doğrultuda, basın kuruluşlarının ve gazetecilerin görevlerini yerine getirirken en iyi koşulların sağlanması, çalışanların hak ve sorumluluklarının gelişmiş demokrasiler seviyesinde olması gerekmektedir.

EN İYİ KOŞULLAR SAĞLANMALI

Yerel ve Ulusal Basınımızın yapmış oldukları çalışmalar, bizler ve vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle ve takdirle izlenmekte olup büyük özveri ve fedakârlıkla yürüttükleri görevlerini bundan sonra da aynı bilinç ve görev anlayışıyla yerine getireceklerine inancım tamdır. Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 112. Yıldönümünü kutlarken, görevleri başında yaşamlarını yitiren basın çalışanlarını rahmet ve saygıyla anar, gece-gündüz demeden ve günün her saatinde mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4