Valilik açıkladı; Öğretmenevleri'nde yemek yasal!

Öğretmenevlerinin öğrenciler için okullara yemek verdiğini söyleyen Karadeniz Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı Fikret Baştan, “Öğretmenevlerinin bu yaptıkları işin getirisini de nereye harcadıklarını merak ediyoruz” sözlerine Samsun Valiliği'nden açıklama geldi. Samsun Valiliği herşeyin yasal olduğunu belirti.

Valilik açıkladı; Öğretmenevleri'nde yemek yasal! ABONE OL

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi. "Öğretmenevleri Taşımalı Eğitim Kapsamında Yemek Hizmetlerini İlgili Kurumların Her Türlü Denetime Açık Olarak Yürütmektedir.
Ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi, yasal mevzuatlar çerçevesinde gerekli şartlara ve belgelere sahip, yemek üretim ruhsatı bulunan İlimiz Alaçam, Bafra ve Kavak Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunca taşıma yoluyla eğitime erişimi sağlanan (Taşımalı Eğitimden Yararlanan) öğrencilere öğle yemeği hizmeti verilmektedir.
İlimizde yaklaşık 44.000 civarında öğrenci Taşımalı Eğitimden ve öğlen yemeği hizmetinden yararlanmakta olup, İl genelinde hizmet veren on öğretmenevi ve akşam sanat okulundan sadece yukarıda adı geçen üç Öğretmenevi ve A.S.O taşımalı eğitim kapsamında yemek hizmeti vermekte ve bu hizmetten yararlanan öğrenci sayısı yaklaşık olarak 7000 civarındadır.
Söz konusu hizmeti sunan öğretmenevleri bu hizmeti 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun istisnalar başlıklı 3. Maddesinin “e” bendi kapsamında ve Danıştay 13. Dairesinin 2015/582 Esas ve 2015/1707 Sayılı Kararları doğrultusunda, ilgili kurumların her türlü denetimine açık olarak yürütmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4