Vezirköprü’ye Cam Seyir Terası önerisi

Samsun'un Vezirköprü ilçesinin daha hızlı turist çekmesi ve gelen turistlerin mutlak uğrak yeri olmasın için KATİD başkanı Murat Toktaş “Cam Seyir Terası” önerisi getirdi.

Vezirköprü’ye Cam Seyir Terası önerisi ABONE OL

Son yıllarda Samsun turizminde yeni destinasyon olarak öne çıkan Vezirköprü kanyonu hareketlenmeye başladı. Vezirköprü’nün daha hızlı turist çekmesi ve gelen turistlerin mutlak uğrak yeri olmasın için KATİD başkanı Murat Toktaş ın önerisi “Cam Seyir Terası”

Konu hakkında görüştüğümüz KATİD başkanı Murat Toktaş ”Başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere Vezirköprü belediye başkanımız Vezirköprü’nün Samsun turizmine katılması ve bu güzelliklerin şehir dışından gelen misafirlere gösterilmesi adına çok büyük çalışmalar yaptılar. Bu çalışmaların devamında Vezirköprü’ye bir “Cam Seyir Terası” çok büyük katkı sağlayacaktır.” Dedi

Samsuna gelen turistlerin şehirde daha fazla kalması ekonomiye çok daha fazla katkı sağlayacağından bahseden KATİD Başkanı Murat Toktaş ”En büyük sıkıntımız şehrimize ziyarete gelen misafirleri günübirlik gelmeleri yada 1 geceden fazla kalmamaları. Bunun için keyifle vakit geçirecekleri uzak destinasyonları da ilgi çekici hale getirmemiz ve bol aktivite koymamız gerekiyor.” dedi.

Cam Seyir Terasının Avantajları

Vezirköprü’de başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ın girişimleri ile bir tur gemisi indirildi. Bunun üzerine birde “Cam Seyir Terası” yapılması kanyonu taçlandıracaktır. Diyen Murat Toktaş “Son yıllarda bizimde bölgemizde bazı illerimiz bu tarz yerlere “Cam Seyir Terası” yaparak hem ilgiyi artırmakta hem de girişlerde para alarak işletmeye gelir sağlamaktadır. Ayrıca bu tür yerlere ilgi çok olduğundan çekilen fotoğraflarda sosyal medyada çok fazlası ile paylaşılacağından bölgeye merakı arttıracaktır.

Bölgemizde Safranbolu ve Artvin de 1, Kastamonu’da 3 tane olmak üzere 5 “Cam Seyir Terası” bulunmaktadır.  Yaklaşık maliyetleri de 200-400 bin TL arasında. Bu projeler AB destekli bazı çalışmalara da uygun olduğu için Siirt Tillo cam terasında olduğu gibi  %70 e kadar hibede almak mümkün oluyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366