Yapılandırma fırsatı için bugün son gün!

Kamuya borcu olanlar için yapılandırma fırsatı bu gece 23:59 itibariyle sona erecek.

Yapılandırma fırsatı için bugün son gün!

Kamu borçlarını yeniden yapılandırmak isteyenler için bugün son gün. Vergi daireleri borç yapılandırmaları için bugün saat 23.59'a kadar açık olacak. İşte yapılandırma hakkında merak edilenler:

HANGİ BORÇLAR KAPSAMDA?

31 Mart 2018 ve öncesi döneme ait tüm borçları kapsıyor. Sigorta prim borçları, her türlü vergi, askerlik para cezası, trafik cezası, idari cezalar, su borcu, öğrenim kredileri kapsamda.

NE KAZANDIRACAK?

Borçların gecikme faizi, cezası silinecek. Bunun yerine Yİ-ÜFE tutarı hesaplanacak. Böylece toplam borçta önemli bir düşüş sağlanacak. İlk taksit ödeme süresi içinde peşin ödeme yapanlardan Yİ-ÜFE esas alınarak hesaplanan tutarın yüzde 90'ının tahsilinden vazgeçilecek.

18 TAKSİT İMKANI

Taksitle ödeme seçilirse, ana para + Yİ-ÜFE olarak hesaplanan tutar 6 taksit için 1,045, 9 taksit için 1,083, 12 eşit taksit için 1,105, 18 taksit için 1,15 katsayısı ile çarpılacak. Taksitler 2 aylık dönemler halinde ödenecek. İdari para cezalarında ise peşin ödemede ana parada da indirim imkanı var.

NASIL VE NEREYE BAŞVURULACAK?

SGK'ya olan borçlar için elden veya posta yolu ile sigortalıların bulunduğu sosyal güvenlik il müdürlüklerine ya da merkezlere başvurulması gerekiyor. 

Vergi daireleri bugün saat 23.59'a kadar açık olacak.

Kaynak; samsun haber

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4