YEDAŞ'tan elektrik tesisatçılarına seminer

Samsun, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop illerinde yaklaşık 2 milyonun üzerinde vatandaşın elektrik enerjisi ihtiyacını kaliteli ve kesintisiz bir şekilde sunan YEDAŞ, 'Eğitim' çalışmaları kapsamında Samsun’da faaliyet gösteren elektrik tesisatçılarına yönelik Eğitim Semineri düzenledi.

YEDAŞ'tan elektrik tesisatçılarına seminer

TÜM SÜREÇ EDAŞ ONLINE'DA
Genel Müdürlük Eğitim Salonu'nda düzenlenen Eğitim Semineri’ne Elektrik Tesisatçıları Odası Başkanı Osman Saka ile birlikte çok sayıda Oda üyesi esnaf katıldı. ‘Yeni Bağlantı' sürecinde, elektrikçi ve yapı sahiplerinin proje onay ve  bağlantı başvurusu yapabilme imkanı sağlayan EDAŞ ONLINE’ hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda, yeni bağlantı sürecinin  son aşaması olan 'Tesisat kontrol ve geçici kabul başvurularınının da Online yapılabileceği belirtilerek, "Online Uygulama ile yapı sahipleri ve elektrikçiler başvurularını işletmelerimize gelmeden, bulundukları yerden yapabilecek, 7/24 faaliyette olacak sistemde işlemlerini yürütebilecek ve takip edebilecektir" denildi.

SAHA KONTROLÜ, TRAFO TESTİ
Seminerde, işe başlama ve iş bitirme evrakının sisteme yüklenmesi, tesisat  kontrol talebinde bulunulması, yapı bağlantı projesinin sisteme yüklenmesi ve akım trafo test başvurusunun yapılması, enerjilendirme talebinde bulunulması,  konularında detaylı bilgiler verildi. Eğitim semineri sonunda yaptığı kısa konuşmada Oda Başkanı Osman Saka, YEDAŞ yetkililerine teşekkür etti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4