banner341

"Yeni Neslin Nene Hatunları Mehmetçik İçin Örüyor" Projesi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği Kadın ve Aile Koordinatörlüğünce, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçik'e bere ve atkı gibi kışlık giyecekler örülmesi için proje başlatıldı.

 ABONE OL

"Yeni Neslin Nene Hatunları Mehmetçik İçin Örüyor" Projesi kapsamında TÜGVA İl Temsilciliğinin Toplantı Salonu'nda bir araya gelen gönüllüler, hem örgü örüyor hem de Mehmetçik için dua ediyor.

TÜGVA İl Temsilciliği Kadın ve Aile Koordinatörü Merve Malkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyi Mehmetçik'e her daim yanlarında olduklarını hissettirmek amacıyla başlattıklarını söyledi.

Nene Hatun'un cepheye giden askerlere mermi taşıdığını anımsatan Malkoç, "Bizler de yeni neslin Nene Hatunları olarak ördüğümüz bere, atkı gibi çeşitli kışlık giysileri Mehmetçik'e ulaştırmayı hedefledik." dedi.

Malkoç, Trabzon'da faaliyet gösteren tüm dernek ve vakıflardan destek beklediklerini vurgulayarak, şunları aktardı:

"Bu süreçte ayrı ayrı değil, tek yürek olarak hareket etmeliyiz. Böylelikle sesimiz daha gür çıkar. 31 Ocak'a kadar sürecek proje kapsamında hazırlanacak kışlık giyeceklerin yer alacağı 100 paketi Hatay'a göndereceğiz. Paketlerde atkı, bere ve çorap bulunacak."

TÜGVA İl Temsilciliğince Meydan Parkı'nda stant da açıldığını belirten Malkoç, "Orada da küçük kardeşlerimiz askerlerimiz için resim yapıyor ve mektup yazıyorlar. O mektup ve resimleri de paketlere koyarak askerlerimize ulaştıracağız." ifadesini kullandı.

Projeye destek veren Kübra Bekar, ağabeyinin bir hafta önce askerden geldiğini anlatarak, "Afrin'deki askerlerimiz can ve mallarını Allah yolunda harcamaya gayret ediyorlar. Rabb'im niyetlerini kabul etsin. Bizler sıcak evlerimizde otururken, onlara dualarımızı eksik etmiyoruz. Allah onlardan razı olsun. Ben de bu şekilde destek olmaya çalışıyorum." diye konuştu.

Annesi ve ablası ile örgü örerek projeye destek veren Beyza Malkoç da "Askerlerimiz Afrin'de mücadele verirken, bizim burada eli boş durmamız adeta vicdanımızı acıtıyor. Ördüğümüz bere ve atkıları onlara göndermemiz inşallah bir nebze de olsa vicdanımızı rahatlatmaya vesile olur. Askerlerimizden gelen haberleri hayranlıkla izliyorum. Bu maneviyat karşısında da duygulanıyorum." sözlerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan
Erkan - 3 yıl Önce

Hass....k..rin lan ordan. Hangi çağda yaşıyoruz. Şov yapmayın.

SIRADAKİ HABER

banner4