banner341

Yeni tedbirler açıklandı, hafta sonları kısıtlama, eğitim online, çalışma saatlerine düzenleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hafta sonları saat 10.00- 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak" dedi.

ABONE OL

İşte açıklanan tedbirler; 
Buna göre: hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10:00 ile 20:00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Ara tatilinde eğitim yılsonuna (31 Aralık 2020) kadar eğitim online sürdürülecek. 65 yaş üstü çalışanlar hariç uygulaması 20 yaş altına teşmil edilecek.
AVM'LERİN DE ÇALIŞMA SAATLERİ KISITLANDI
Alışveriş yerleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoranlarda sadece paket servisi yapacak. Kıraathanelere bir süre ara verilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.
"HIFZISIHHA KURULLARI UYGULAMALARI GENİŞLETEBİLECEK"
İl hıfzısıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak. Hep birlikte fedakarlık yaparak inşallah bu salgın musibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır.

Hep birlikte fedakarlık yaparak, inşallah bu salgın musibetinin üstesinden gelerek, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geleceğe bakacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4