banner341

Yola Çıkarken Kış Lastiği Takmayı Unutmayın

Yarıyıl tatilinin başlamasıyla tatile çıkacak olan öğretmen, öğrenci ve velileri uyaran TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın,“Yarıyıl tatilinin öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını ve kazasız belasız geçmesini diliyorum. Tatili değerlendirmek için kendi aracıyla yola çıkacak veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz araçlarını kış şartlarına göre ayarlamalı, kış lastiklerini takmalı ve zincirlerini araçlarında bulundurmayı unutmamalıdır” dedi.

Yola Çıkarken Kış Lastiği Takmayı Unutmayın ABONE OL

ARAÇLARINIZI KIŞ ŞARTLARINA HAZIR ŞEKİLDE KULLANIN

Yarıyıl tatilini kişisel araçları ile yolculuk yaparak değerlendirecek öğretmen, öğrenci ve velilerin araçlarını kışa hazır hale getirmesi gerektiğini söyleyen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın,“2017-2018 Eğitim öğretim yılının ilk yarıyıl tatili başladı. 18 milyonu öğrenci yaklaşık 20 milyon öğrenci-öğretmenimiz 16 gün dinlenecek. Kimisi ise bu arayı tatil ile değerlendirecek. Kendi aracıyla tatile çıkacak olan öğretmen ve velilerimiz araçlarını kışa uygun hale getirmeli. Kış lastiği, zincir ve çekme halatı kesinlikle unutulmamalı. Buzlanmaya karşı dikkat edilmeli. Araçları ile tatile çıkacak olan tüm vatandaşlarımız araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmadan yola çıkmamaları hem kendileri hem de sevdikleri için faydalı olacaktır” şeklinde söyledi.

GEÇTİĞİMİZ YIL OCAK VE ŞUBAT AYINDA TOPLAM 57 BİN 264 KAZA OLDU

Ocak ve şubat aylarının kış döneminde en zor geçen aylar olduğuna dikkati çeken Apaydın, “Kış döneminde mevsimsel olarak en zor geçen aylar Ocak ve Şubat ayları. Geçtiğimiz yıl ocak ayında 30 bin 653, Şubat ayında ise 26 bin 611 kaza meydana geldi. Bu kazalarda Ocak ayında 187 kişi, Şubat ayında 172 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. 19 Ocak ile 5 Şubat tarihleri arasında öğrenci, öğretmen ve velilerimizin dinlenerek geçireceği bu ara tatil, trafik kazaları ile acıya dönüşmesin. Mümkün olduğunca toplu taşıma kullanalım. Eğitim öğretim yılının ilk dönemini bitiren tüm öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimiz ile ailelerine huzurlu ve kazasız bir yarıyıl tatili diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4