Yüreğimiz yandı! 'Milletimizin başı sağolsun'

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca’da yine yüreğimiz yandı. İki zırhlı aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan patlayıcının patlaması sonucunda çok sayıda askerin şehit düştüğü haberleri üzerine yazılı basın açıklaması yapan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, televizyon ve internet haberlerinden çatışmayı an an takip ettik. Gündüz saatlerinde başlayan saldırı gece geç saatlerde duyuldu. Saldırı haberi üzerine korkulu ve endişeli bekleyiş geç saatlere kadar sürdü. Bu arada gelen şehit haberleri yüreğimizi yaktı, dedi. Milletimizin başı sağolsun.

Yüreğimiz yandı! 'Milletimizin başı sağolsun' ABONE OL

Şenocak, açıklamasında şunları söyledi: “Öncelikle şehitlerimize Allah (c.c)’tan rahmet diliyorum. Kederli ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yüce Allah hepimize sabır ihsan etsin. 

Askerlerimizin aileleri endişeli ve korkulu bekleyiş içerisindeler.

Genelkurmay Başkanlığı’nın 02.20’ye kadar açıklama yapmaması çok düşündürücü. Bölgedeki askerlerimizin aileleri endişe ve korkulu bir bekleyiş içindeler. 15 şehidimizin PKK’lıların elinde olduğu haberi inşallah doğru değildir. Çok sayıda yaralı olduğu, bunlardan çoğunun durumunun ağır olduğu haberleriyle yüreğimiz yandı. Bir avuç çapulcu millete meydan okuyor. Devlet ne yapıyor?”

Siyasilerin çocuklarının şehit haberi hiç duyuluyor mu?

Doğu ve Güneydoğu’da askerlik yapanlar gariban çocuklarıdır. Siyasilerin ve zenginlerin çocukları bu bölgelerde askerlik yapmıyor. Ölen gariban halk. Ölen kimsesizler, arkasında dayısı olmayanlar. Askerlikten kaçıp oturduğu yerden askerlik yapanlara lanet olsun, diyen Şenocak, açıklamasına şöyle devam etti. “Askerlikten kaçıp milliyetçi nutuklar atanlara yazıklar olsun. Gariban çocukları ölürken onların kanları üzerinden nemalanmaya çalışanlara yazıklar olsun. Allah, onları lanetlesin. Çocuklarımız bir avuç çapulcuya kurban edilirken onların kanları üzerinden siyaset yapanlara yazıklar olsun. Kim ki bu milletin çocuklarının kurban edilmesine göz yumuyorsa onlara yazıklar olsun, onlara lanet olsun. Allah (c.c), onları cezalandırsın. 

Hainler cezalandırılsın.

Bugün yüreğimiz yandı. Gözyaşımız bir kez daha aktı. Bölgeden sağlıklı haberler alınamıyor. Bu topraklar şehit kanlarıyla sulandı. Bu toprakların kutsiyetine saldıran hainler cezalandırılsın. Bu devlet güçlüdür. Bu devlet üç beş çapulcunun karşısında çaresiz kalamaz. Millet olarak, devletin gereğini yapmasını bekliyoruz; hem sınırlarımız, hem ülkemiz bu pisliklerden bir an önce temizlensin. Kesinlikle affedilmesinler. Şu yasa, bu yasa kapsamına alınıp beslenip salıverilmesinler. 

Devlet, bizi de askere alsın.

Çatışmaların hâlâ sürdüğü haberleri endişelerimizi artırıyor. Bu kadar çok şehit verilmesini ise affedemiyoruz. Bu skandaldır. Devlet, bu skandalı temizlesin. İhmali olanlar 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 05:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4