Zihni Şahin: Samsun’daki trafik sorunlarını en aza indireceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Önceliğimiz şehir içinde yaşanan bu yoğunluğunun en aza indirilmesi olacak. Bunun için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmalıyız" dedi.

Zihni Şahin: Samsun’daki trafik sorunlarını en aza indireceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Huwaei Türkiye Genel Müdürü Li Shen ile bir araya geldi. Başkan Şahin ve Genel Müdür Shen akıllı sistemler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada “Samsun her geçen gün büyüyen, gelişen, nüfusu yükselen bir şehir haline geldi. Araç sayısının da sürekli olarak artıyor olması trafikte yoğunluğa sebebiyet veriyor. Önceliğimiz şehir içinde yaşanan bu yoğunluğunun en aza indirilmesi olacak. Bunun için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmalıyız. Akıllı sistemleri kentimizle buluşturacak projelere imza atmak için büyük adımlar atacağız. Araç geçişinin yüksek olduğu zirve saatler için akıllı sistemlerin kullanılması gerekiyor. Genel Sekreter Yardımcımız Fikret Vatansever ve SAMULAŞ Genel Müdürümüz Kadir Gürkan Bey ile bu konuda daha önceki günlerde istişarelerde bulunmuştuk. İnşallah bu düşüncelerimizi hizmete dökerek, bu sistemleri şehrimize kavuşturarak trafik sorunlarını azaltacağız” dedi. 

Huawei Türk Telekom Grup Direktörü Özgür Anteplioğlu ziyaretin sonunda Samsun için yapılması planlanan çalışmaların yer aldığı ‘Samsun İçin Güvenli, Sürdürülebilir Akıllı Şehir Çözümleri’ başlıklı sunum yaptı.

Toplantıya aynı zamanda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Vatansever, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, Huawei Kurumsal İşletme Grubu Türkiye Genel Müdürü Robben Zeng, PR Müdürü Yilei Chen, Kurumsal Projeler Direktörü Tuncer Gezbul ve firma temsilcileri katıldı. 
Kaynak; samsun haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4