banner341

İKİNCİ YARI

Samsunspor kazanmaya devam ediyor.Zonguldak Kömürspor karşısında da sürprize izin vermeyen Samsunspor ikinci yarıdaki oyunuyla sonuca ulaştı.
Seyircisiz, sadece futbolcuların ve teknik adamların seslerinin duyulduğu 90 dakikada iki farklı maç izledik sanki.İlk yarısı pozisyonsuz,zevksiz,oldukça durağan bir maç.Hiçbir şey üretemedi iki takım.Alanı daraltan,11 kişiyle topun arkasında oynamayı tercih eden bir Zonguldak takımı vardı sahada.Pozisyon vermediler.Daha çok sağ kanattan hücum etmeyi tercih eden Samsunspor iki şut bulabildi sadece uzaktan.Yaratıcı oyuncu eksikliği göze çarptı.
İkinci yarıda zevkli, heyecanlı bol pozisyonlu bir maç.
Ertuğrul Hoca üretkenlik sıkıntısını İlyas Kubilay hamlesini yaparak aşmayı düşündü ve ikinci yarıya onunla başladı. İlyas Kubilay nefis ara paslarıyla,ortalarıyla,şutlarıyla,attığı golle ligin ikinci devresindeki en iyi görüntüsünü verdi. Ve bu ikinci yarıda Burak Çalık Samsunspor ‘u sonuca taşıyan isimlerin başında geldi.Bir asist yaptı bir de penaltı yaptırdı .Oyuna, takıma hareket kazandırdı.
Çok daha hareketli bir takım vardı sahada.Maçı istediğini ortaya koyan bir takım.
Gereksiz bir geri pas sonucu oluşan penaltı pozisyonu rakibi umutlandırsa da üstün olan taraf Samsunspor rakibine şans vermedi.
Rakip kim olursa olsun, atmosfer ne olursa olsun kazanmak için oynayan ve kazanan, hedefe emin adımlarla yürüyen bir Samsunspor izliyoruz.
Üst üste 12. maçını da kazanan Samsunspor için kaldı 3 maç.
En geç 3 maç sonra Urfa maçıyla bu iş matematiksel olarak da bitecek gibi görünüyor.
Bu yolda tek eksiklik taraftarsız bir ortamda şampiyonluğun gelecek olması.
Büyük Samsunspor taraftarı bedenen belki stadyumda olamayacak ama manen takımıyla birlikte her daim.Oyuncular da bunu hissediyordur eminim.

YORUM EKLE

banner4