banner341

Bakan Koca: Koronavirüs sebebiyle tamamen dolu hastanemiz yoktur!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada yer alan ve koronavirüs sebebiyle bir ilimizdeki hastanelerin tamamının dolu olduğu yönündeki iddialara yanıt verdi.

Bakan Koca: Koronavirüs sebebiyle tamamen dolu hastanemiz yoktur! ABONE OL

Bakan Koca, "Hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır" dedi. Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs salgını nedeniyle bir ilimizdeki hastanelerin tamamının dolduğu yönünde sosyal medyada yer alan iddialara Twitter hesabından yanıt verdi.
 Bakan Koca, iddiaların tamamen asılsız olduğunu ifade ederken, hastaneleri dolu olan bir ilimizin hatta kapasitesi tamamen dolu bir hastanemizin olmadığını aktardı.

Bakan Koca'nın Twitter'dan yaptığı açıklama şu şekilde;
"COVID-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların topluma belki bu şekilde yararı olur.

Bakan Koca, Konya ile ilgili açıklamada bulundu. 

"Konya: Servis yatağı doluluk oranımız %48, yoğun bakım doluluk oranımız %76, ventilatör doluluk oranımız %42. Yüzde yüz doluluk iddiaları, yüzde yüze varan bir kasıt taşımaktadır. Hastalığı önemsiz gösterenlerle hastaneleri çaresiz gösterenlerin iddialarını dikkate almayın." dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4