banner341

Canik Belediyesi'nden pazar yerlerine sıkı denetim

Canik Belediyesi zabıta ekipleri, pazar esnafına ve vatandaşlara elle meyve ve sebze seçiminin yasak olduğunu hatırlatarak, sıkı denetim uyguluyor.

Canik Belediyesi'nden pazar yerlerine sıkı denetim ABONE OL

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın talimatıyla ilçe pazar yerlerinde denetimlerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarcı esnafına ve vatandaşlara  Koronavirüs salgınının önlenmesi için uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor. Tüm Bakanlıkların uyarılarını harfiyen uygulayan belediye ekipleri, Ticaret Bakanlığı'nın 81 İl Valiliği'ne gönderdiği yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perekende satışına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.


Elle Sebze ve Meyve Seçimi Yasaklandı
Bakanlıkların talimatlarını bire bir uygulayan zabıta ekipleri tezgahlarda bulunan sebzelerin ve meyvelerin elle seçilmesinin yasak olduğunu hem esnafa, hem de vatandaşlara anlatarak bilgilendiriyor. Satış tezgahlarına "Sağlık Nedeniyle Ürünleri Elle  Seçmek Yasaktır" yazıları yazılarak sebze ve meyvelerin elle siçilmesinin önüne geçiliyor.
Tezgahlar arasına geniş mesafe kuralı
Ekipler ayrıca satış tezgahlarının arasının geniş tutulmasını, tezgah arası geçiş yerlerinin de açık tutulması için esnafa uyarılarda bulunuyor. Tezgah aralarında sıkışıklığa neden olabilecek kasa ve ambalajların bulundurulmasına izin verilmiyor.
Esnafın hijyen kurallarına uyması sağlanıyor
Denetimlerinde, satış yerlerinde çalışan ve görev yapan herkese hijyen konusunda uyulması gereken kullar hakkında bilgilendirme yapan ekipler, uymayanlara uyarılarda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4