banner341

Koronavirüs Vakası Kalmayan Tek İlimizde, Yeni Vaka

Tunceli'de tedavi gören son Corona Virüs hastası taburcu olmuş şehirde koronavirüs vakası kalmamıştı ancak Tunceli Valisinden bir açıklama geldi.

Koronavirüs Vakası Kalmayan Tek İlimizde, Yeni Vaka ABONE OL

Tunceli'de tedavi gören son Corona Virüs hastasının da taburcu olmasıyla kentte Corona Virüs vakası kalmamıştı. Ancak Tunceli Valisi Tuncay Sonel, bugün kentteki bir hastanın koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını ''Bugün maalesef 1 pozitif vakamız çıktı'' sözleriyle duyurdu.

Tunceli'de tespit edilen 8 Corona Virüs hastasından 7'si geçen günlerde tedavilerinin ardından taburcu olmuştu. Tedavisi süren son Corona Virüs hastası E.D. (27) de bugün sağlık çalışanlarının alkışlarıyla taburcu edilmişti. Böylelikle kentte Corona Virüs vakası kalmamıştı.    

Tunceli Valiliği de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar Tunceli’de tespit edilen 8 pozitif vakamızdan 7 hastamız önceki hafta taburcu olmuşlardı. Az önce kalan 1 hastamız da taburcu oldu. Böylece iyileşip, taburcu olan hasta sayımız 8 şükür. Başhekimimiz nezdinde sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyoruz" demişti.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, bugün kentteki bir hastanın Corona Virüs test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu. Vali Sonel, alınan kararların uygulanması uyarısında bulunarak, şöyle dedi:
"Sevgili Tuncelili hemşehrilerim; dün bu vakitler 8 pozitif vakamızın 8’inin de taburcu olduğunu yazmıştım. Bugün maalesef 1 pozitif vakamız çıktı. Toplam vaka sayımız 9; 8 taburcu, 1 tedavisi devam ediyor. Rehavet olmamalı. Alınan kararlara titizlikle uyalım."

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4