banner341

19 Mayıs Belediyesi'nden öğrenciler için yeni bir yarışma daha

19 Mayıs belediyesi İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma anısına ilçedeki öğrencileri kapsayan yeni bir yarışma düzenliyor.

19 Mayıs Belediyesi'nden öğrenciler için yeni bir yarışma daha ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Samsun'dan Kar Manzaraları

Samsun'dan Kar Manzaraları

Lise ve ortaokul öğrencilerini kapsayan yarışmada lise öğrencilerine yönelik Mehmet Akif Ersoy’un ‘Zulmü Alkışlayamam’ şiir okuma yarışması, ortaokul öğrencilerine yönelik ise ‘İstiklal Marşı Güzel Okuma ‘ yarışması düzenleniyor.


Pandemi döneminde yarışmalarla öğrencileri evlerinde yalnız bırakmayan, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,”12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100.Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma anısına, öğrencilerimiz için yeni bir yarışma düzenliyoruz. Lise öğrencilerine yönelik Mehmet Akif Ersoy’un ‘Zulmü Alkışlayamam ‘şiir okuma yarışması, ortaokul öğrencilerine yönelik ise ‘İstiklal Marşı Güzel Okuma’ yarışması düzenliyoruz. Geçen yıl da bu tip etkinlikler yaptık ve yoğun katılım oldu “dedi.
Başkan Topaloğlu bilindiği üzere 2021 yılı ‘İstiklal Marşı Yılı ‘olarak kabul edildi. İstiklal Marşımızın kabulünün 100.yılı kutlu olsun. Bu vesile ile milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyorum “diye konuştu.


Yarışmaya son başvuru tarihi 8 Mart 2021 saat 19.21 olarak belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler çektikleri videoları 19 Mayıs Belediyesi Whatsaap ve Bip hattına gönderebilecekler. Yarışma sonuçları 12 Mart 2021 Cuma günü açıklanacak.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kuracağı komisyon sonucu dereye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4