banner433

29 Ekim'de Cumhuriyet Konseri düzenlenecek - Samsun'da Kültür ve Sanat

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 98. yılı olan 29 Ekim Cuma günü saat 20.00’de “Cumhuriyet Konseri” düzenliyor.

29 Ekim'de Cumhuriyet Konseri düzenlenecek - Samsun'da Kültür ve Sanat

Muammer Sun'un “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” filmleri için bestelediği ve ulusal müzik dağarcığının en çok seslendirilen ve sevilen eserlerinden olan müziklerden oluşan konserde orkestrayı şef Kıvanç Tepe yönetecek. Konserin solistliğini soprano Sezgi Elhüseyni, solist-anlatıcı rolünü ise mezzo soprano Ayşe Ceylan üstleniyor.
Konserde “Cumhuriyet” filminden “Başlangıç Müziği”, “Bozkırın Sesi”, “Hoş gelişler ola”, “Harfler Marşı”, “Yüzündür Cihanı Münevver Eden” adlı eserler yer alırken “Kurtuluş” filminden “Acı, İsyan ve Direniş”, “Savaş Müziği”, “Yunan Ağıtı”, “Büyük Taarruz”, “Hüzün”, “Karanlık”, “Dönüşüm”, “Sevda Çiçeği”, “Denizcilerin Şarkısı”, “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” ve orkestrasyonu Muammer Sun’a ait olan “Onuncu Yıl Marşı” icra edilecek.
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin klasikleşmiş repertuarı içinde yer alan ve seyircinin yoğun ilgisi nedeniyle yıllardır kapalı gişe olan “Kurtuluş Film Müzikleri Cumhuriyet Konseri”nin başkemancısı Seçil Küçükçelebi. Koro şefi ise Raushan Baigulakova. Konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344