banner341

Ahmet Ümit Yeşilyurt AVM'de Okurlarıyla Buluşacak

Yazdığı sürükleyici polisiye romanlarla adından sıkça söz ettiren, yüz binlerce okur tarafından okunan Türk edebiyatının en sevilen yazarlarından Ahmet Ümit, imza gününde okuyucularıyla buluşuyor.

Ahmet Ümit Yeşilyurt AVM'de Okurlarıyla Buluşacak ABONE OL

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi farklı etkinlikleri ve sevilen konukları ile Samsun’da fark yaratmaya devam ediyor. Ünlü yazarları, müzisyenleri ve sanatçıları ağırlayan Yeşilyurt Alışveriş Merkezi, 23 Şubat Pazar Günü saat 16.00’da, fast food katında Polisiye romanların usta kalemi Ahmet Ümit’i konuk edecek.

Ahmet Ümit, 1983 de Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra 1985-1986 yıllarında Moskova’ da Sosyal Bilimler Akademisinde siyaset eğitimim gördü. İlk kitabı 1989 da çıkan Sokağın Zulası adlı şiir kitabıdır. 1992  de ilk öykü kitabı olan Çıplak Ayaklıydı Gece yayımlandı, bunu 1994 de Bir Ses Böler Geceyi, 1999 da Agatha’ nın Anahtarı, 2002 de Şeytan Ayrıntıda gizlidir adlı polisiye öykü kitapları izledi. 1995 te hem çocuklara hem de büyüklere yönelik Masal Masal İçinde ve 2008 de yayımlanan Olmayan Ülke ile farklı bir tarz denedi. 1996 da yazdığı ilk roman Sis ve Gece polisiye edebiyatta bir başyapıt olarak değerlendirildi. Bu romanın ardından 1998 de Kar Kokusu 2000 de Patasana 2002 de Kukla kitapları yayımlandı. Bu kitapların Ninatta’ nın Bileziği, İnsan Ruhunun Haritası, Aşk Köpektir, Beyoğlu Rapsodisi, Kavim Bab-ı Esrar, İstanbul Hatırası, Başkomser Nevzat 3: Davulcu Davut’u Kim Öldürdü, Sultanı Öldürmek, Beyoğlu’nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Kırlangıç Çığlığı ve Aşkımız Eski Bir Roman adlı kitaplar izledi.  

Ünlü Yazar Ahmet Ümit, 23 Şubat Pazar Günü saat 16:00’da Yeşilyurt AVM fast food katında sevilen kitaplarını sevenleri için imzalayacak ve hayranlarıyla bol bol fotoğraf çekilecek. Detaylı bilgi ve yapılan etkinliklere Facebook, Twitter ve İnstagram sayfalarından ulaşabilrisiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4