Arda Boyları adlı bale eseri Samsun'da

Birbirine kavuşamayan iki aşığın hikayesinin anlatıldığı “Arda Boyları” adlı bale eseri 1 Mart 2018 Perşembe günü Aydın Gün Sahnesi’nde perde açacak.

Arda Boyları adlı bale eseri Samsun'da ABONE OL

Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahnelediği yöresel bir ziyafet olan “Arda Boyları” adlı bale eseri 1 Mart 2018 Perşembe günü saat 20.00’da Aydın Gün Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikâyesinin ve müziğinin modern dansla harmanlandığı eser, birbirlerine âşık olan iki genç; Halime ve Recep’in hikâyesini anlatıyor.

Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç’a ait olan Arda Boyları’nın müzikleri İsmail Sezen ve Arda Erdem’e ait. 

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar, Çalın Davulları, Dere Geliyor Dere gibi çok sevilen türküler ve halk oyunu motifleri yer almakta. 

Çok sesli müzik ile halk müziğinin sentezlendiği “Arda Boyları” bale eserinin yaratıcı kadrosu şu şekildedir; libretto Ayşegül Çelik, dekor tasarımını Hakkı Kandır, kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan tarafından gerçekleştirmiştir. Eserin ışık tasarımı O. Murat Yılmaz’a aittir.

01 Mart 2018 Perşembe günü 20:00’da  Aydın Gün Sahnesi’nde sahnelenecek eserin oyuncu kadrosu şu şekilde: 

Halime: Ilgaz ERDAĞ 

Recep: A.Cem ŞENOĞLU

Anne: Nazmiye KHOZASHVILI

İsmail: Çağıl Han ÖZTORNACI

Fatma Kadın: Arzu KAYA

Ağa: Davıd KHOZASHVILI

Zehra: Damla OKTAY

Cemil: Orkun BAYDOĞAN

Biletler Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinde ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası ve temsil günleri perde açılış saatine kadar açıktır.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366