Arda Boyları'nın Acıklı Hikâyesi Samdob sahnesinde

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin sevilen eseri “Arda Boyları” 2019’un ilk ve son temsiliyle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Arda Boyları'nın Acıklı Hikâyesi Samdob sahnesinde

    Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahnelediği yöresel bir ziyafet olan “Arda Boyları” adlı bale eseri 11 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 20.00’da Aydın Gün Sahnesi’nde sahnelenmeye hazırlanıyor. Sahneye koyulduğu günden beri kapalı gişe oynanan eser 2019 yılında sadece bir kez seyircisiyle buluşucak.
Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikâyesinin ve müziğinin modern dansla harmanlandığı eser, birbirlerine âşık olan iki genç; Halime ve Recep’in hikâyesini anlatıyor.
Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç’a ait olan Arda Boyları’nın müzikleri İsmail Sezen ve Arda Erdem’e ait. 


Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar, Çalın Davulları, Dere Geliyor Dere gibi çok sevilen türküler ve halk oyunu motifleri yer almakta. 
Çok sesli müzik ile halk müziğinin sentezlendiği “Arda Boyları” bale eserinin yaratıcı kadrosu şu şekildedir; libretto Ayşegül Çelik, dekor tasarımını Hakkı Kandır, kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan tarafından gerçekleştirmiştir. Eserin ışık tasarımı O. Murat Yılmaz’a aittir.
11 Şubat 2019 Pazartesi saat 20:00’de sahnelenecek olan “Arda Boyları” adlı bale eserinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinde ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4