Arda Boyları son kez sahnelendi

Birbirine kavuşamayan iki aşığın hikayesinin anlatıldığı “Arda Boyları” adlı bale eseri Aydın Gün Sahnesi’nde sanatseverlerle buluştu.

Arda Boyları son kez sahnelendi ABONE OL

Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahnelediği yöresel bir ziyafet olan “Arda Boyları” adlı bale eseri Aydın Gün Sahnesi’nde sahnelendi. 

Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikâyesinin ve müziğinin modern dansla harmanlandığı eser, birbirlerine âşık olan iki genç; Halime ve Recep’in hikâyesini anlatıyor.

Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç’a ait olan Arda Boyları’nın müzikleri İsmail Sezen e Arda Erdem’e ait.Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar, Çalın Davulları, Dere Geliyor Dere gibi çok sevilen türküler ve halk oyunu motifleri yer almakta. 

Çok sesli müzik ile halk müziğinin sentezlendiği “Arda Boyları” bale eserini, Vezirköprü Anadolu Lisesinin Avrupa Birliği Bakanlığı’nın  “Erasmus Plus Okul Ortaklığı” projesi kapsamında Almanya, İtalya, Romanya, Çek Cumhuriyeti Hollanda ve İspanya ülkelerinden gelen öğrenciler ve çok sayıda sanatsever izledi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4