banner367

Çelebi Öztürk’ün Ayet Ve Hadislerin Işığında Başarılı ve Mutlu Olmanın sırrı kitabı çıktı

Araştırmacı-Yazar-Şair Çelebi Öztürk’ün Ayet Ve Hadislerin Işığında BAŞARILI VE MUTLU OLMANIN SIRRI isimli kişisel gelişim türündeki kitabı YADE Yayınları arasından çıktı.

Çelebi Öztürk’ün Ayet Ve Hadislerin Işığında Başarılı ve Mutlu Olmanın sırrı kitabı çıktı ABONE OL

ATO’nun Congresıum Salonunda gerçekleştirilecek olan Ankara 12. Kitap Fuarında imza etkinliğine katılacak olan Çelebi Öztürk, şunları söyledi: “Kitabın kendi türünde önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Zira ayet ve hadislerin, sosyal yaşamın hangi kriterleri esas alındığında günümüz insanının başarısını sağlayarak mutlu edecek? İnsan denen varlık bütün olumsuzluklardan kendini nasıl kurtarabilir? İş mi, kazanç mı, başarı mı, sağlık mı? Bunların hepsini birden elde ederse başarılı ve mutlu olabilir mi? Ve daha pek çok konuyla insanlara yol gösteren bir kitap.

Kitabın diğer bir özelliği, bütün yaş gruplarınca okunabilecek olmasıdır. Anne ve babalar hiç çekinmeden ilköğretim çocuklarına kitabı okutabilirler. 

Ayet Ve Hadislerin Işığında BAŞARILI VE MUTLU OLMANIN SIRRI isimli kişisel gelişim kitabının tanıtım bülteninde şu bilgiler yer alıyor:

Okuduğum pek çok kişisel gelişim kitabı mutlu olabilmek için eğlenceyi öneriyor. Eğlenmek; sadece içki içmek, dans etmek, müzik dinlemek değildir. Eğlence, geniş bir kavramdır. Televizyonu kapatarak ailenizle birlikte yapacağınız sohbet, düğünleriniz, çocuklarınızın doğumuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşmanız, çocuklarınızla ilgili anılarınız, okul ve askerlik anılarınız, ailenizle veya sevdiğiniz yakın dostlarınızla birlikte gezintiye çıkmak, pikniğe gitmek, sinemaya gitmek, topluca kitap okumak, herhangi bir kursa veya etkinliğe katılmak da eğlendirebilir.

Mutluluğu başka kaynaklarda aramaya gerek yok. Mutluluk bizim elimizde. Yüreğimizdeki “iyi ses” bizi mutlu eder. İçimizdeki o sese kulak vermeliyiz. Mutlu olmak için çok başarılı olmaya, çok kazanmaya, güçlü olmaya gerek yok. Çok basit şeylerden mutlu olabiliriz. Özgür irademizi hapsederek mutluluğumuzu engelliyoruz. Dünya nimetlerine tamah ederek mutluluğumuzun önüne set çekiyoruz. İnanç bağlamında dinî duygulardan uzaklaşarak kendimizi yıpratıyoruz. Ne kadar sıradan bir yaşantımız olursa olsun kendimizi olduğumuz gibi kabul edersek sorun yok, ancak yaşantımızı beğenmez, sahip olduklarımızı yetersiz bulursak asla mutlu olamayız.

12. Ankara Kitap Fuarında YADE Kitap Standında imza etkinliğine katılacak olan yazar, 20-21-22 Şubat 2018 tarihlerinde okuyucularıyla buluşacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4