banner327

Dosthane Kitap Kahve'de Klasik Türk Musikisi dinletisi gerçekleşecek!

Dosthane Kitap Kahve, yedinci programını "Klasik Türk Mûsîkîsi Dinletisi"ne ayırıyor.

Dosthane Kitap Kahve'de Klasik Türk Musikisi dinletisi gerçekleşecek! ABONE OL

Dosthane Kitap Kahve, yedinci programını "Klasik Türk Mûsîkîsi Dinletisi"ne ayırıyor.
Udî ve Avukat Emre Mert'in icrasıyla "Dosthane Klasik Türk Mûsîkîsi Dinletisi" 13 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 14.00'te Dosthane Kitap Kahve'de gerçekleşecek.
Tüm halkımız davetlidir.

Emre Mert Kimdir?
Av. Emre Mert, Samsunludur. Samsun Anadolu Lisesi ve Samsun Belediye Konservatuvarını bitirdikten sonra Atatürk Üniversitesinde hukuk eğitimini tamamladı. Hukuk eğitimi sırasında da fakülte bünyesinde Suigeneris Müzik Topluluğu’nu (suigeneris, terminolojide nev’i şahsına münhasır anlamında hukuk terimi) kurarak, Türk müziğinin sevilmesi ve yayılması maksadıyla yedi ayrı konser verdi. Av. Emre Mert, Mega Avukatlık ve Danışmanlık’ın kurucu avukatlarından olup, iki yıldır Samsun’da avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Ne Olmuştu?
Dosthane Kitap Kahve, 10 Mart 2019 tarihinde Dursun Ali Tökel (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi), Fikret Uslucan (Giresun Üniversitesi) ve Şaban Sağlık’ın (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi) “Okumak Kendini Bilmektir” başlıklı sunumlarıyla kapılarını okurlara açmıştı. Dosthane Konuşmaları'nın ikincisi "Kudüs Bizim Neyimiz Olur?" 16 Mart 2019 tarihinde, üçüncüsü "İsmet Özel: Şair ve Şiiri" 23 Mart 2019 tarihinde, dördüncüsü "Doğu Türkistan'ın Dünü, Bugünü" 30 Mart 2019 tarihinde, beşincisi "Türk Edebiyatında İki Üstat: Necip Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç" 3 Nisan 2019 tarihinde, altıncısı "İsmet Özel: Düşünce Evreni" 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşmişti.

Dosthane Kitap Kahve Hakkında
Dosthane Kitap Kahve, kitapseverlerin ücretsiz kitap okuyup çay içebileceği, kitap okuma gruplarına katılarak kitap müzakere edebileceği, sinema okumaları ve müzakerelerine katılabileceği, akademisyen ve yazarlarla buluşup, söyleşi ve sohbet yapabileceği yeni nesil bir kütüphanedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4