banner341

Gençler Arası Türk Müziği Yarışması Samsun'da Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Karadeniz Bölge Finali Samsun'da devam ediyor.

Gençler Arası Türk Müziği Yarışması Samsun'da Devam Ediyor ABONE OL

Gençlerin geleneksel sanata sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenen yarışmaların Karadeniz Bölge Finali Türk Müziği yarışmaları ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla bu yıl altıncı kez Samsun'un ev sahipliğinde düzenleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için birbirinden farklı dallarda düzenlediği kültür sanat yarışmaları 18-23/24-29 Solo Erkek Ses, Solo Kız Ses ve Özgün Yorumlama (cover) dallarında Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde devam ediyor.

Bin yıllık kültürümüzün sahneye taşındığı yarışmada gençler Türk Halk, Türk Sanat ve Geleneksel Türk Müziği’nden eserlere hayat verecek. Özgün Yorumlama kategorisinde ise gençler geleneksel müzik argümanları ile yapılmış eserleri, popüler kültür ürünü olan müzik argümanları ile sözlü olarak yeniden icra edecek. 

Karadeniz illerinden 18 ilden 85 gencin katıldığı Karadeniz Bölge finallerinde derece alan gençlerimiz, 31 Nisan - 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığında düzenlenecek olan Türkiye finallerinde yarışacak. 

Türkiye Finallerinde derece alan gençlerimiz Yurt dışı Kültür ve Sanat gezisi ile ödüllendirilecek ve 19 Mayıs 1919 yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen resepsiyonlara davet edilecektir.

Yarışmalar 9 Nisan 2019 Şiir okuma, 10 Nisan 20419 tarihinde Tiyatro kategorilerinde düzenlenen final yarışmaları ile devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4