Işığını Kaybeden Balık kitabı, Dilara Öztürk kimdir?

Işığını Kaybeden Balık’ta her biri birbirinden renkli ve bilge karakterlerin söylemiyle günümüzde en önemli meselelerden biri olan çevrenin ve denizlerin temizliğinin önemi, oldukça özenli bir anlatımla ele alınıyor.

Işığını Kaybeden Balık kitabı, Dilara Öztürk kimdir?

Işığını Kaybeden Balık, Ada ve Toprak’ın tatilde keşfettikleri yepyeni bir dünyayı anlatıyor. Yardıma ihtiyacı olan balık Tedi ile birlikte denizin altında bir maceraya atılan ikili aslında büyük bir iş birliği ve dostluk öyküsüne de tanıklık ediyorlar. Ada, deniz ve içindeki canlılarla geçirdiği kısacacık sürede dünyayı güzelleştirmek için birlikte hareket etmenin önemini de keşfediyor. Dilara Öztürk’ün sımsıcak anlatımına, Tuğba Mutugu Tok’un rengârenk çizimlerinin eşlik ettiği bu serüven, küçükler kadar büyüklerin de kalbine temas edecek bir kitap. 
“Çoğu zaman evinde kalmak istediğini ya da yalnız olmayı tercih ettiğini biliyorum; seni anlıyorum fakat ne olursa olsun, gerekli zamanlarda birlik olursak bir şeyleri daha kolay başarabiliyoruz. Bunu sen de biliyorsun. Mesela bu festival gibi ya da birimiz, bir balıkçı ağına takıldığında… Baksana, minik midyeler bile güzel bir su altı festivali olması için çalışıyorlar.” dedi ve Tedi’ye sarıldı. 

Dilara Öztürk kimdir?
16 Haziran 1984 yılında İstanbul'da doğan Dilara Öztürk, işletme üzerine lisans eğitimini tamamlayarak İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Kariyerine bankacılık alanında başlamış ve hâlen yönetici pozisyonunda bir beyaz yakalı olarak profesyonel hayata devam etmektedir. 8,5 yaşında Ada Su adında bir kızı olan yazar, kızı için bir anı bırakmak amacıyla başladığı yazarlık yolculuğunu bu alanda eğitim alarak derinleştirmiştir. 
2020 yılında kızı Ada Su ve kedileri Toprak'ın rüyalarından esinlenerek yazdığı "Bulutları Yiyen Devler" kitabı ile yardımlaşma ve dayanışmanın önemini vurgulamış, okurlar ile paylaşmıştır. Hem insani değerlerin hem de yaşanabilir bir dünya için çevre farkındalığının masallar aracılığı ile çocuklara aktarılmasının önemini vurgulayan Dilara Öztürk’ün, Yazardan Direkt Yayınevi’nden e-kitap yayımlanan ikinci kitabı ‘Işığını Kaybeden Balık’ bu farkındalığın yaygınlaşmasını hedeflemektedir.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344