banner433

Karışık Hisler balesi seyirci ile buluştu

Samsun Devlet Opera ve Balesi “Karışık Hisler” balesini sahneledi.

Karışık Hisler balesi seyirci ile buluştu

Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach, Erim Ardal gibi bestecilerin müziklerinden yola çıkılarak koreografileri gerçekleştirilmiş dört farklı eserin kolajından oluşan bale eseri “Karışık Hisler” 20 Kasım 2021 Cumartesi akşamı Samsun AKM Aydın Gün Sahnesi’nde izleyici ile buluştu. 
Tan Sağtürk’ün koreografisini gerçekleştirdiği “Amor Stella’s” adlı eser de seyirci ile buluştu.
Mehmet Balkan’ın koreografisi ile sahnelenen “Dejavu” ve “Black and White” geçtiğimiz Eylül ayında Samsun’da ilk defa sahnelenmişti, koreografisi Zeynep Bengier’e ait olan “Sayha” ise Eylül ayındaki temsillerinden sonra tekrar seyirci ile buluştu.
Küresel salgın kuralları gözetilerek gerçekleştirilen “Karışık Hisler” balesi seyirciden tam not alarak ayakta alkışlandı. Tekrarı ise 22 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00’de Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu’nda. Eserin biletleri biletinial.com internet adresinden ve Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden temin edilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344