banner341

Karışık Hisler prömiyer eseri seyircisiyle buluştu

Samsun Devlet Opera ve Balesi sezonun ilk prömiyerini 11 Eylül Cumartesi akşamı “Karışık Hisler” ile gerçekleştirdi.

Karışık Hisler prömiyer eseri seyircisiyle buluştu ABONE OL

2021-2022 sanat sezonunun hazırlıklarını sürdürdüğü Samsun Devlet Opera ve Balesi, “Karışık Hisler” sezonun ilk bale prömiyer eseri ile seyircisiyle buluştu.
11 Eylül 2021 Cumartesi akşam saat 20.00‘de Samsun AKM Aydın Gün Sahnesi’nde izleyici ile buluşan “Karışık Hisler” Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach, Erim Ardal gibi bestecilerin müziklerinden yola çıkılarak koreografileri gerçekleştirilmiş dört farklı eserin kolajından oluşuyor.
Tan Sağtürk’ün koreografisini gerçekleştirdiği “Amor Stella’s” adlı eser de prömiyer gecesi Samsun’da seyirci ile buluştu.
Mehmet Balkan’ın koreografisi ile sahnelenecek “Dejavu” ve “Black and White” Samsun’da ilk defa sahne alacak eserler arasında yer alırken koreografisi Zeynep Bengier’e ait olan “Sayha” ise ilk kez seyirci ile buluştu.
Küresel salgın kuralları gözetilerek gerçekleştirilen ve seyirciden tam not alan  “Karışık Hisler” 13 Eylül 2021 Pazartesi ve 25 Eylül 2021 Cumartesi akşamı saat 20.00’da tekrar sahnelenecek.Eserin biletleri www.biletinial.com ve SAMDOB gişelerinden temin edilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4